26.08.2016 08:55

Kings of Leon zbuduje „mury” 7. albumem

Następca „Mechanical Bull” z 2013 roku zatytułowany „Walls” ukaże się 14 października 2016 roku. Co wiemy o nachodzącym albumie?

Kings of Leon zbuduje „mury” 7. albumem
foto: East News

Bracia Followill zdecydowali się zdradzić światu szczegóły dotyczące swojego 7. albumu. Krążek „Walls” zostanie wydany nakładem wytwórni RCA, a za jego produkcję odpowiada Markus Dravs, który zaskarbił sobie szacunek w środowisku muzycznym współpracą z Arcade Fire, Coldplayem czy Florence and the Machine.

Celem albumu było wyprowadzenie Kings of Leon ze strefy komfortu wprost na słoneczne Zachodnie Wybrzeże - tam, gdzie umiejscowiono Henson Recording Studios, w którym przeprowadzano nagrania. Kolejnym elementem tej strategii była rezygnacja z współpracy z Angelo Petraglią odpowiedzialnym za brzmienie poprzednich sześciu albumów.

Wokalista Caleb Followill następująco przedstawia okoliczności tego pomysłu:

"

Zdecydowaliśmy po prostu, że czas uderzyć do pieprzonego Los Angeles, nażreć się sushi i trochę opalić. Dzięki temu wszystko wydaje się bardziej organiczne. Dravs mówił nam rzeczy, których nigdy nie słyszeliśmy od nikogo innego. Krytykował w stylu „Nie podoba mi się ten kawałek, nie jest udany, idźmy dalej”. Kazał nam np. grać jak Sex Pistols i nagle powolny numer zamieniał się w coś szybkiego. "

Niestety, na pierwszy singiel musimy jeszcze poczekać, lecz zespół opublikował już wstępną zapowiedź nowego materiału. Oprócz intrygującej symboliki utrzymanej w słonecznej stylistyce godnej wspomnianego Los Angeles, możemy w nim usłyszeć pierwsze nowe dźwięki. 12-sekundowe wideo obejrzycie poniżej:

Współpraca z nowym producentem zaowocowała bardzo zróżnicowanym materiałem. Caleb Followill zdradził, że nastroje wahają się od stadionowych hymnów w stylu U2 jak „Waste A Moment” do syntetycznej pulsacji „Over”. Ten pierwszy typowany jest na pierwszy singiel, drugi zaś został zainspirowany nałogiem alkoholowym Followilla, przez który grupa odwołała trasę w 2011 roku.

"

To bardzo osobisty kawałek. Dla tych, którzy byli zaangażowani w tę sytuację i wiedzą, o czym mówi, może to być dość szokujące. Ale jeśli zastanowić się nad tym, co wydarzyło się lata temu, jeśli to wciąż coś dla nas znaczy - czemu nie napisać o tym tekstu? "

Mimo takiego rozstrzału stylistycznego wokalista zapewnił, że całość bardzo dobrze ze sobą współgra. Znamy już tytuły wszystkich kawałków, które trafią na płytę.

Tracklista:

  1. Waste A Moment
  2. Reverend
  3. Around The World
  4. Find Me
  5. Over
  6. Muchacho
  7. Conversation Piece
  8. Eyes On You
  9. Wild
  10. WALLS

Tymczasem już 8 września 2016 roku bracia Followill wystąpią w TAURON Arenie w Krakowie.

Czekacie na nowy krążek Kings of Leon?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Kings of Leon