14.10.2019 10:51

Kirk Hammet dołączył na scenie do UFO [WIDEO]

Gitarzysta Metalliki w wielu wywiadach podkreślał, jaki wpływ miał na niego zespół UFO. Teraz muzyk mógł zagrać ze swoimi idolami.

Kirk Hammet
fot.EDMOND SADAKA EDMOND/SIPA/EAST NEWS

W wywiadzie dla magazynu Guitar World, Kirk Hammet przyznał, że kiedy usłyszał album UFO z 1975 roku, jego życie zmieniło się na zawsze. Na gitarze na "Force It" grał Michael Schenker i to właśnie brzmienie jego instrumentu zaciekawiło obecnego członka Metalliki. Muzyk przyznał, że uzależnił się od muzyki UFO niemal od razu i że zwrócił uwagę na gitarę, na której grał Schenker.

Kirk Hammet dołączył na scenie do UFO [WIDEO]

W końcu 12 października 2019 roku Kirk Hammet miał okazję wystąpić ze swoimi idolami. Gitarzysta Metalliki dołączył do UFO na imprezie zapowiadającej Megacruise. Artysta wykonał z zespołem dwa utwory, które zostały zarejestrowane przez jednego z fanów kapeli. Jak możecie się domyślić, nagranie szybko trafiło do sieci i zyskało niemałą popularność.

 Kirk Hammett
 Kirk Hammett
Przeczytaj także Czy Kirk Hammett zostanie reżyserem horrorów i odejdzie z Metalliki?

Całe zajście miało miejsce w klubie Avalon w Hollywood. To nie pierwszy raz, kiedy Schenker i Hammet wymieniają solówki. Muzycy spotkali się podczas nagrywania programu dla VH1 "That Metal Show" w 2015 roku w Metropolis Studio w Nowym Jorku. Miesiąc po tym spotkaniu artyści spotkali się ponownie, tym razem w San Jose i zagrali "Natural Thing" i piosenkę Scorpionsów "Blackout".

Zobacz także: Kirk Hammett i Rob Trujilo z Metalliki zakładają "Zespół Weselny"

Tagi: Metallica UFO Kirk Hammett