Kirk Hammett, Corey Taylor, Scott Ian i inne gwiazdy muzyki żegnają Stana Lee

Joanna Chojnacka
13.11.2018 11:33
Kirk Hammett, Corey Taylor, Scott Ian i inne gwiazdy muzyki żegnają Stana Lee Fot. scottianthrax\Instagram

Twórca komiksów z uniwersum Marvela, Stan Lee zmarł w wieku 95 lat. Nad jego śmiercią ubolewają gwiazdy muzyki, które publicznie go pożegnały.

Stan Lee odszedł w wieku 95 lat. 11 listopada 2018 roku, dzień przed śmiercią opublikował na swoim Twitterze podziękowania skierowane do amerykańskich weteranów II Wojny Światowej. Nikt nie spodziewał się, że będzie to jego ostatni wpis na portalu.

Muzycy żegnają zmarłego Stana Lee

Nad stratą słynnego scenarzysty i producenta ubolewają jego koledzy z wydawnictwa Marvel Comics, aktorzy znani z ekranizacji popularnych komiksów, fani, ale też muzycy, dla których był ogromną inspiracją. Stana Lee pożegnał między innymi Kirk Hammett pisząc:

Stan Lee był wizjonerem, pionierem. Wiele mu zawdzięczam, ukształtował moje fantazje, nauczył szacunku dla sztuki oraz pokory poprzez swoje cudowne, wnikliwe historie.

Corey Taylor z kolei wyznał, że informacja o śmieci Lee złamała mu serce. Napisał na Twitterze:

Dziękuję, że sprawiłeś, że uwierzyłem w superbohaterów.

Scott Ian z Anthrax stwierdził, że Stan Lee był przez lata inspiracją do wszystkiego, co tworzył. Muzyk napisał na Instagramie, że brakuje mu słów by opisać, jak ważną postacią był w jego życiu Lee.

Komiksy Marvela to najlepsza rzecz jaką pamiętam z dzieciństwa – pisze Rob Zombie i żegna swojego idola.

Gene Simmons z KISS podziękował za stworzone przez Stana Lee postacie:

Dziękuję, że moje dzieciństwo było o wiele bardziej ekscytujące dzięki tym niesamowitym superbohaterom. Dziękuję za dawanie do myślenia i inspiracje. Dziękuję za Hulka, Thora, Wielką Czwórkę i wielu innych. Będzie nam Ciebie brakowało.

Alex Skolnick z grupy Testament udostępnił zdjęcie Hulka i złożył hołd twórcy komiksów. Napisał, że jego praca miała ogromny wpływ na naszą kulturę.

Stan Lee nie żyje

12 listopada 2018 zmarł słynny scenarzysta, producent i twórca komiksów Stan Lee. Mężczyzna zostanie zapamiętany jako współtwórca Spidermana. Pracował także nad najpopularniejszymi postaciami uniwersum Marvela - Iron Manem, Hulkiem, Doktorem Strangem, Fantastyczną Czwórką, Daredevilem, Czarną Panterą, Thorem oraz drużyną X-Menów. Przyczyny śmierci artysty nie są jeszcze znane. Mimo podeszłego wieku twórcy komiksów, informacja o jego odejściu była dla wszystkich zaskoczeniem. Mężczyzna rzadko chorował, a ostatnie doniesienia o jego dolegliwościach sięgały lutego 2018 roku, kiedy to Lee trafił do szpitala ze względu na problemy z sercem.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.