Kirk Hammett: Dave Mustaine był pełen smutku, gniewu i żalu

Jakub Gańko
05.12.2016 10:50
Kirk Hammett: Dave Mustaine był pełen smutku, gniewu i żalu Fot. Daniel DeSlover / ZUMA Press / Splash News / East News + Insight Media / Reporter / East News

Gitarzysta Metalliki podzielił się swoimi odczuciami odnośnie wyrzucenia Dave'a Mustaine'a z zespołu. Lider Megadeth odpowiedział na jego słowa.

Choć Dave Mustaine został wyrzucony ze składu Metalliki już 33 lata temu, wydarzenie to jest wciąż żywe w pamięci fanów i do dziś muzycy muszą rozprawiać się z wieloma mitami, które wokół niego narosły. Internautom wystarczyłoby jako pretekst do tworzenia kolejnych memów, jednak samym członkom Metalliki chodzi o coś więcej...

Kulisy wieloletniego konfliktu mogliśmy już oglądać choćby w słynnym dokumencie „Some Kind of Monster”. Jednak ostatnie lata - w tym przede wszystkim wspólne występy Wielkiej Czwórki Thrash Metalu - doprowadziły chyba wreszcie sytuację do szczęśliwego finału. Odpuszczenie niełatwej przeszłości mógł ułatwić Mustaine'owi też sukces jego ostatniej płyty, „Dystopia” ze stycznia 2016.

Teraz o swoich odczuciach dał znać gitarzysta, który zastąpił Rudego w późniejszym składzie Metalliki - sam Kirk Hammett.

Cóż, rzecz w tym, że osobiście nigdy, przenigdy nie miałem żadnego problemu z Dave'em. Zawsze postrzegałem go jako kogoś, kto jest po prostu przepełniony smutkiem, gniewem i żalem w związku ze swoją sytuacją w Metallice. Nigdy nie umiał tego odpuścić, a ja po prostu okazywałem mu mnóstwo empatii, rozumiejąc, że jest wku*wiony.

Ile złości tkwiło w rudowłosym gitarzyście dał do zrozumienia już na debiutanckim krążku Megadeth, który stworzył w rekordowym tempie, by dać znać dawnym kolegom, że nadal jest w formie. Jego frustracji ciężko się dziwić, znając kulisy przygotowań, jakie za jego plecami czynili już James Hetfield i Lars Ulrich.

Kirk Hammett porównał tę sytuację do rozstania z dziewczyną twojego życia.

Serio, kiedy zespół postanawia cię wyrzucić... Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem, ale mogę sobie wyobrazić, jakie to paskudne przeżycie, szczególnie gdy wkładasz w coś całe swoje serce. Więc potrafię zrozumieć ciężki los Dave'a przez te wszystkie lata.

Gitarzysta nie rozpamiętuje jednak tylko przeszłości swojego poprzednika w szeregach Metalliki. Jak sam zwrócił uwagę, przełomowym momentem dla Dave'a był specjalny występ w San Francisco zorganizowany na jego 30-lecie. Oprócz lidera Megadeth znalazło się miejsce na scenie także dla zapomnianego Lloyda Granta.

Kiedy zaprosiliśmy Dave'a do zagrania wszystkich tych kawałków z „Kill 'Em All”, czuliśmy się z nim na scenie doskonale. Dla mnie to było idealne, że gdy Dave wykonywał swoje solówki, ja brałem się z Jamesem za partie rytmiczne, nie było żadnego problemu. A patrząc na twarz Dave'a i jego zachowanie, mogę przyznać, że musiało to być dla niego oczyszczające przeżycie.

Hammett przyznał na koniec swojej wypowiedzi, że od tamtego czasu relacje dawnego gitarzysty z muzykami Metalliki uległy poprawie. Tamto wydarzenie pomogło uleczyć dawne rany i przyczyniło się do poprawy sytuacji, który przez tyle lat niepotrzebnie napsuła tyle krwi.

Co ciekawe, słowa obecnego gitarzysty Metalliki potwierdził sam rudowłosy zainteresowany. Wkrótce po publikacji wypowiedzi Hammetta podlinkował ją wraz z komentarzem na swoim oficjalnym Twitterze, nie szczędząc również miłych słów.

Mam olbrzymi szacunek do Kirka Hammetta i doceniam jego spojrzenie na tę sytuację. Ma prawie 100% racji... Prawie. Życzę mu wszystkiego najlepszego.

Myślicie, że Dave Mustaine zagra jeszcze kiedyś z Metallicą?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.