22.05.2017 16:27

Kirk Hammett: James Hetfield to poeta

Bob Dylan został uznany za rockowego poetę, w końcu otrzymał on Literacką Nagrodę Nobla. Gitarzysta Metalliki wysoko również ocenia swojego kolegę z kapeli mówiąc, że Hetfielda również można zaliczyć do grona poetów.

Kirk Hammett: James Hetfield to poeta
foto: Amy Harris / Invision / AP / Fotolink / East News

Ostatnio Papa Emeritus stwierdził, że tak naprawdę muzyka popowa jest bardziej szczera niż metal, bowiem twórcy mocniejszych brzmień śpiewają o smokach, a nie o realnych uczuciach. Można się o tym oczywiście spierać, bo większość postrzega popowych twórców jako osoby nastawione jedynie na komercyjny sukces.

W jednym z ostatnich wywiadów wątek związany z tekstami poruszył również Kirk Hammett. Ocenił on swojego kolegę z zespołu bardzo wysoko pod względem tekstów utworów Metalliki ze względu na emocje, które są przekazywane w każdym kawałku:

"

James jest poetą. Za każdym razem, gdy pojawia się album jestem zaskoczony jak dobrze umie on posługiwać się językiem - jego wrażliwość wobec ludzkiej natury i ludzkie rozmowy. Nie zauważasz tego rozmawiając z nim, czy spędzając z nim czas, ale on jest bardzo wrażliwy i prawdziwy. Pewnie poczułby się niezręcznie, gdyby się dowiedział, że tak się o nim wypowiadam. "

Muzykom Metalliki często zarzuca się to, że sprzedali się i tak naprawdę są już przedsiębiorstwem. Lars Ulrich wyznał jednak, że to stereotyp, który pojawił się po sprawie z Napsterem. Bębniarzowi zależało na tym, żeby pokazać kto powinien decydować, czy muzyka jest za darmo czy też nie.

Metallica w Polsce 2018

Zespół będzie mógł pokazać czy rzeczywiście jest autentyczny już niebawem podczas koncertu w Polsce. Metallica zagra 28 kwietnia 2018 roku w Tauron Arenie w Krakowie.

Czy James Hetfield to poeta?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica James Hetfield Kirk Hammett