11.10.2019 17:09

Kirk Hammett: Mamy mnóstwo nowego materiału na nową płytę Metalliki

W jednym z ostatnich wywiadów gitarzysta Metalliki, Kirk Hammett przyznał, że artyści mają już bardzo dużo nowego materiału na następną płytę.

Kirk Hammett
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Kirk Hammett rozmawiał niedawno z właścicielami sklepu Cosmo Music z Toronto. Gitarzysta wyznał, że myśli już o nowym materiale Metalliki i regularnie pracuje nad następcą "Hardwired… To Self-Destruct". Może to oznaczać, że na kolejną płytę gigantów Wielkiej Czwórki nie będziemy musieli czekać tak długo, jak na poprzednią.

Kirk Hammett o kolejnej płycie Metalliki 

Hammett przyznał, że posiada już mnóstwo nowych riffów i świetnego materiału, który mógłby znaleźć się na nowej płycie Metalliki.

"

Mam spisane wiele rzeczy, które odłożyłem dla zespołu. Na ostatnim albumie straciłem wszystkie pomysły, kiedy zgubiłem telefon. Było tam 500 nagrań. Odtworzenie tego zajęło mi bardzo dużo czasu. Musiałem stworzyć przez to dwa razy więcej, ale dzięki temu mam teraz bardzo dużo materiału. Jest naprawdę świetny - nie mogę się doczekać, aby pokazać reszcie, co wymyśliłem, zamienić to w muzykę, nagrać, wydać album i skopać ludziom tyłki. "

James Hetfield
James Hetfield
Przeczytaj także Na stronie Metalliki skończyło się odliczanie. Jaką niespodziankę dla fanów przygotował zespół?

Metallica: James Hetfield wrócił na odwyk

Niestety poza dobrymi wieściami, muzycy Metalliki przekazali niedawno fanom także te gorsze. James Hetfield po niemal 20 latach musiał wrócić na odwyk. Wokalista będzie kolejny raz zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Pozostali muzycy ogłosili, że z tego powodu muszą odwołać trasę koncertową po Australii i Nowej Zelandii.

Zobacz też: Zobacz fragment nowej koncertówki Metalliki "S&M" nagranej z orkiestrą 

Tagi: Rock News Metallica Kirk Hammett