26.04.2017 10:40

Kirk Hammett: Nie pamiętam nagrań solówki w „Moth Into Flame”

Starość nie radość... gitarzysta przyznał się, że po zarejestrowaniu utworu musiał ponownie uczyć się swojego solo, bo po prostu go zapomniał.

Kirk Hammett: Nie pamiętam nagrań solówki w „Moth Into Flame”
foto: Gonzales Photo / Avalon / Reporter / East News

Podczas procesu powstawania albumu „Hardwired... To Self-Destruct” gitarzysta nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Kirk Hammett przyznał, że skupił się głównie na solówkach i trochę żałuje, że nie był tak mocno zaangażowany w czasie nagrań nowego materiału. Rob Trujillo uważa jednak, że jego obecność najmocniej czuć przez solówki, a Metallica to dobrze funkcjonujący mechanizm, który skupia się na tym, aby stworzyć po prostu dobre utwory.

Kirk Hammett zdradził parę szczegółów dotyczących „Moth Into Flame” - 2. singla promującego 10. album thrashmetalowego zespołu:

"

Gdy składaliśmy utwory po prostu wiedziałem, że jeden będzie cholernie dobrym, intensywnym numerem w stylu Metalliki. "

Gitarzysta najwidoczniej ma problemy z pamięcią, bowiem nie może sobie przypomnieć ważnych momentów związanych z nagrywaniem tego utworu:

"

Muszę powiedzieć, że ta solówka gitarowa - uwielbiam ją grać. Nawet nie pamiętam, jak nagrywałem to solo. Za każdym razem, gdy go słucham myślę sobie: „O tak!”. Musiałem ponownie nauczyć się tej solówki, bo nie pamiętałem tego co nagrywałem. Tak więc za każdym razem, gdy gram ją na żywo mocno się wczuwam. Kocham grać ten kawałek i to solo. "

Zobaczcie zatem, jak kompozycja prezentuje się na żywo:

Numer został również wykonany podczas gali wręczenia nagród Grammy 2016. Metallica wystąpiła wówczas wraz z Lady Gagą i pomimo problemów technicznych wiele osób pozytywnie oceniło to show.

Podoba się Wam solówka w „Moth Into Flame”?

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Kirk Hammett