18.01.2017 13:07

Kirk Hammett: Rodzina ma dla mnie najwyższy priorytet

Muzyka, sława i wielka kasa... wszystko brzmi dobrze, ale muzyk Metalliki ma świadomość, że życie prywatne i stosunki z członkami rodziny są niezwykle istotne.

Kirk Hammett: Rodzina ma dla mnie najwyższy priorytet
foto: Mairo Cinquetti / East News

„Moth Into Flame” z najnowszej płyty Metalliki „Hardwired…To Self-Destruct” został poświęcony Amy Winehouse i zagrożeniu jakie niesie ze sobą sława. Niestety jest sporo przykładów tego, jak popularność źle wpłynęła na życie wielu gwiazd, które jak szybko się wybiły, tak i prędko zgasły.

W jednym z wywiadów Kirk Hammett zdradził, że tak naprawdę gwiazdy muzyki mają pod tym względem zdecydowanie łatwiej:

"

Powiem ci co myślę na ten temat: muzycy, gwiazdy rocka nie są znane ze swego wyglądu tak bardzo jak ze swojej muzyki. Gwiazdy kina nie mają prywatności, nie mogą nigdzie pójść, bowiem sława bazuje na ich wyglądzie. "

Muzycy mają zupełnie inną sytuację, bo nie są tak ścigani przez paparazzi i aby nie zwracać na siebie uwagę wystarczy po prostu nie zakładać ciuchów, które noszą na scenie.

Hammett doszedł do takiego wniosku po obejrzeniu filmu poświęconego zmarłej w 2011 wokalistce:

"

Jednak widziałem dokument o Amy Winehouse, odniosłem wrażenie, że od początku nie miała zbyt dobrego wsparcia. Nie było wokół niej nikogo kto potraktował priorytetowo jej interesów i to wielka szkoda, bo od samego początku obrała zły kierunek. W momencie, gdy ktoś zaczął nią kierować, w pewnym sensie ciężko było jej komukolwiek ufać, było już za późno. "

To wszystko spowodowało, że wokalistka zaczęła sięgać po narkotyki, aby radzić sobie jakoś w tej sytuacji. Hammett ma świadomość tego, jak ważna jest rodzina, na którą zawsze można liczyć. Muzycy zatem muszą nauczyć się mądrze planować swój grafik, żeby połączyć rodzinne obowiązki z tymi zawodowymi:

"

Priorytetyzacja rodziny jest najważniejszą rzeczą. Wszyscy mamy dzieci i zdajemy sobie sprawę, że musimy spędzać czas z naszymi rodzinami i dziećmi, aby pozostać przy zdrowych zmysłach. Poustawialiśmy sobie to i mamy naprawdę dobry balans między czasem dla zespołu i dla rodziny, jeśli jesteśmy w trasie to nie dłużej niż kilka tygodni. "

To powoduje, że artyści są w stanie prowadzić w miarę normalne życie i nie oszaleć. Miejmy nadzieję, że wielu muzyków weźmie przykład z Hammetta.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Kirk Hammett