Kirk Hammett był maltretowany w dzieciństwie: "Gitara i muzyka były jak terapia"

12.07.2021 13:45
Kirk Hammett z Metalliki Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Gitarzysta Metalliki wyznał, że to właśnie gra na gitarze pomagała mu w dzieciństwie, jak również i obecnie, gdy czuje się podle i nie potrafi poradzić sobie z takimi uczuciami.

Kirk Hammett niejednokrotnie wypowiadał się negatywnie o swoim dzieciństwie. Gitarzysta Metalliki ponownie opowiedział o tym, jak gitara uratowała mu życie, gdy czuł się podle i był bliski depresji.

Polecamy

Kirk Hammett był maltretowany w dzieciństwie: "Gitara i muzyka były jak terapia"

W rozmowie z Backstaged: The Devil in Metal Podcast Kirk Hammett wyznał, że miał bardzo złe dzieciństwo i już we wczesnych latach życia doświadczył dużo mrocznych chwil, które nie powinny się wydarzyć.

Spotkało mnie wiele nieszczęścia, zbyt wcześnie poznałem mroki życia. W sumie, gitara i muzyka uratowały mnie, to była pewna terapia dla mnie, czułem się dzięki temu lepiej. Byłem bardzo młody, nie rozumiałem, dlaczego czułem się tak źle. Nie sądziłem, że to przez moją sytuację. Wiedziałem jedynie, że gitara mnie uspokaja, działo się tak, gdy byłem dzieckiem, nastolatkiem, dorosłym, nadal tak się dzieje. Cierpię na lęki i mam skłonność do depresji. Moja gitara mi pomaga to przezwyciężyć.

Muzyk wyznał, że dobry, metalowy utwór jest jak horror - jest mocna i nieprzewidywalna, wywołuje podobne uczucia, co pewne mroczne wydarzenia w życiu. Są to silne emocje, pozwalają na to, by się czuć "mrocznie", bez doświadczania przygnębiających rzeczy.

Jeszcze w 2001 roku w rozmowie z Playboyem Hammett wspomniał o tym, że był bity w dzieciństwie i to właśnie gitara go uratowała:

Byłem maltretowany w dzieciństwie. Mój ojciec dużo pił, bił mnie i matkę. Zdobyłem gitarę i od 15. roku życia rzadko wychodziłem z pokoju. Pamiętam, jak w moje 16. urodziny odciągnąłem ojca, który zaatakował moją mamę. Odwrócił się do mnie i zaczął mnie bić.

Kirk Hammett wtedy wyznał, że pewnego dnia ojciec po prostu odszedł, matka starała się wspierać jego i siostrę. Muzyk uważa, że te negatywne emocje i złość wyrażał w swojej muzyce.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.