27.06.2019 10:28

Kirk Hammett i Rob Trujilo z Metalliki zakładają "Zespół Weselny". Będą grali znane covery

Gitarzysta i basista największego zespołu metalowego na świecie szykują się do podbicia świata ze swoją kapelą weselną, w której zagrają też Joey Castillo i Whitfield Crane.

Kirk Hammett i Rob Trujillo
foto: EDV / Splash News/EAST NEWS

Kirk Hammett i Robert Trujillo z Metalliki będą grali w "zespole gwiazd", który ochrzcili mianem... The Wedding Band, co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza oczywiście Zespół Weselny. Panowie wystąpią 26 lipca 2019 roku w Cosmopolitan Music Hall w Onotario. Wszystko odbędzie się w ramach wystawy "It's Alive!", na której Kirk Hammett zaprezentuje swoją kolekcję pamiątek i gadżetów związanych z horrorami i filmami science-fiction.

Członkowie Metalliki zagrają w Zespole Weselnym

The Wedding Band uzupełnią jeszcze wokalista Whitfield Crane z zespołu Ugly Kid Joe oraz perkusista Joey Castillo, który przez kilka lat był instrumentalistą Queens of the Stone Age. Sam zespół ma natomiast grać wielkie przeboje zespołów takich AC/DC, Black Sabbath, czy Billy Idol. Poznaliśmy też szczegóły występu - Zespół Weselny będzie grał około 45 minut dla publiczności wynoszącej prawie 200 osób. Warunki będą zatem intymne.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica zagrała w strugach deszczu "St.Anger" w Manchesterze [WIDEO]

Dlatego też cena biletów jest wyjątkowo premium, bowiem wejściówki będą kosztowały od 200 dolarów. Dostępne będą również pakiety VIP, które pozwolą nam poznać Hammetta, a także otrzymać wiele różnych ciekawych gadżetów. Te będą kosztowały co najmniej 300 dolarów. 

Hammett i Trujillo mają spore doświadczenie jeśli chodzi o covery - na przestrzeni ostatnich kilku lat na niemalże każdym przystanku trasy WorldWired panowie wykonują jakiś ciekawy cover. W Alabamie zagrali "Sweet Home Alabama", w Minnesocie Prince'a i "When Doves Cry", a w Polsce... "Wehikuł czasu" Dżemu. Przypomnijmy to wykonanie:

Metallica - koncert w Polsce w 2019 roku

Metallica wystąpi 21 sierpnia 2019 roku w Polsce. Panowie zagrają na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Wraz z nimi pojawią się zespoły Ghost i Bokassa. Ceny biletów zaczynają się od 229 złotych.

Tagi: Rock News Metallica Robert Trujillo Kirk Hammett