Kirk Hammett jest zszokowany, że Metallica pozwoliła mu na nagranie solowego albumu

25.04.2022 14:47
Kirk Hammett jest zszokowany, że Metallica pozwoliła mu na nagranie solowego albumu Fot. Larry Marano/Shutterstock/Rex Features/East News

Kirk Hammett opowiedział również o tym, jak Metallica dorosła przez ostatnie 20 lat.

Kirk Hammett jest zdziwiony, że mógł nagrać solowy album

Metallica raczej nie słynie z tego, że jej członkowie pojawiają się gościnnie w produkcjach innych artystów. Zresztą jednym z wielu powodów, dla których Jason Newsted opuścił grupę było to, że pozostali członkowie nie byli za bardzo zadowoleni z tego, że się zajmuje swoim projektem Echobrain - James Hetfield stwierdził nawet, że to trochę jak "zdradzanie swojej żony", które "osłabiało Metallikę".

Polecamy

Ludzie się jednak zmieniają i po 20 latach nawet panowie z Metalliki dorośli na tyle, by pozwolić swoim członkom na eksperymentowanie solo - z okazji skorzystał Kirk Hammett, który jakiś czas temu nagrał EP-kę o tytule "Portals". Gitarzysta wyjaśnił w rozmowie z Rolling Stone, że dyskusja z kolegami zespołu poszła zaskakująco łatwo i pomyślnie:

Byłem nieco zszokowany, że inny członkowie zespołu "pobłogosławili" ten projekt. To było niesamowite, bo jak wszyscy wiedzą, nasza grupa nie ma zbyt dobrej historii z działaniami solo. Ale wszystkie te głupoty były 20 lat temu, jesteśmy zupełnie innymi ludźmi. Jesteśmy starsi, mądrzejsi i znacznie bardziej dorośli...

Po chwili namysłu dodał jednak:

No dobra - nie wiem, czy jesteśmy mądrzejsi, ale na pewno bardziej dorośli i odpowiedzialni. Dlatego taki projekt teraz działa nieco inaczej, niż jeszcze te 20 lat temu.

Polecamy

Wydawnictwo Kirka Hammetta nosi tytuł "Portals" i pojawił się na CD, winylu oraz oczywiście w serwisach streamingowych. Gitarzysta Metalliki wyznał, że początkowo chciał stworzyć muzykę, która akompaniowała wystawie "It’s Alive" w Peabody Essex Museum w Salem w 2017 roku. Potem jednak polubił granie solo na tyle, że stworzył więcej kawałków.

W nagraniach pomogli mu kompozytor Edwin Outwater (zrealizował "S&M2" z Metalliką), perkusiści Jon Theodore i Abraham Laboriel, Greg Fidelman na basie, a także producenci Blake Neely i Bob Rock (który współpracował z Metalliką przez kilkanaście lat i kilka albumów).

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.