03.11.2017 10:17

Kirk Hammett ma już kilkaset riffów na następny album Metalliki

Gitarzysta dość wcześnie zaczął pracę nad następcą „Hardwired… To Self-Destruct”. Być może jest to spowodowane tym, że na ostatnim albumie Metalliki nie znalazła się żadna kompozycja jego autorstwa?

Kirk Hammett ma już kilkaset riffów na następny album Metalliki
foto: Sepguilherme

W wywiadzie przeprowadzonym przez GQ, Kirk Hammett, czyli gitarzysta Metalliki (czy wśród naszych czytelników jest ktoś, kto nie wie kim jest Hammett?) opowiedział o przygotowaniach do pisania następcy „Hardwired… To Self-Destruct” oraz przypomniał feralną sytuacje, która miała miejsce gdy muzycy przygotowywali się do nagrywania tego albumu.

Chodzi oczywiście o zgubienie telefonu pełnego riffów przez gitarzystę, co spowodowało, że stracił wszystkie swoje pomysły na piosenki podczas tworzenia ostatniego albumu:

"

Przeszedłem przez cały ten proces kilka lat temu, kiedy zgubiłem swojego iPhone’a na którym miałem ponad 500 pomysłów. Do tej pory się nie pozbierałem z tego. Ilość materiału, który tworzę teraz jest w pewnym stopniu rekompensatą za to, co zrobiłem.

Na tamtym telefonie miałem 500 pomysłów, a teraz mam już grubo ponad 500. Siedzę na takiej ilości materiału, że nie wiem nawet do końca co z nim zrobić. To co mam, brzmi jak świetne kawałki, które trzeba trochę ociosać. Codziennie biorę gitarę do rąk i myślę sobie „muszę wygenerować jeszcze więcej pomysłów”. Żyję nadzieją, że chociaż jeden czy dwa pomysły wypełnią lukę po tych wszystkich riffach które zgubiłem.

Może w końcu one do mnie wrócą? Może powiem „Eureka!” (śmiech). Niestety to się jeszcze nie wydarzyło. "

Całą sytuacje ze zgubionym telefonem kilka miesięcy temu skomentował James Hetfield, który nie za bardzo wierzy w to co opowiada jego gitarzysta:

"

Tak właśnie nam powiedział. Jestem pewien, że zgubił telefon, ale jakoś nie wierzę w to, że nie miał ich zapisanych też gdzieś na komputerze czy innym iPadzie. Tak czy siak, Kirk miał mało materiału podczas tworzenia nowego albumu. "

Co jest prawdą pewnie nigdy się nie dowiemy. Wiemy na pewno, że Metallica w kwietniu 2018 roku zagra koncert w Krakowie przy okazji promocji „Hardwired… To Self-Destruct”. A wy chcecie usłyszeć więcej piosenek autorstwa Kirka Hammetta na następnym albumie Metalliki?

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Metallica Kirk Hammett