08.01.2016 12:00

Kirk Hammett pokazał przełomowy efekt gitarowy

Gitarzysta Metalliki przygotował pod skrzydłami własnej firmy KHDK Electronics nowy efekt gitarowy. Co zaproponował tym razem?

Kirk Hammett pokazał przełomowy efekt gitarowy
foto: Alberto Cabello, CC BY 2.0 + khdkelectronics.com

Po sukcesie jego autorskiego efektu Ghoul Screamer muzyk kuje żelazo póki gorące i proponuje kolejny wynalazek. No. 1 Overdrive będzie wykorzystywał oryginalny układ opracowany przez KHDK, łączący wzmacniacz operacyjny z technologią tranzystora polowego MOSFET.

Poza Kirkiem Hammettem, z efektu korzystają już m.in. Dan Donegan z Disturbed, znany ze współpracy z Robem Zombie i Marilynem Mansonem John 5 oraz Joe Duplantier z Gojiry. Teraz każdy gitarzysta może do nich dołączyć, ponieważ urządzenie trafiło do szerokiej dystrybucji.

Muzyk Metalliki stwierdził, że to rewolucyjne rozwiązanie, którego nikt wcześniej nie próbował. Potwierdził to współzałożyciel marki KHDK, David Karon:

"

Wiedzieliśmy od początku, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym, ale dopiero niesamowity odzew społeczności gitarowych maniaków z całego świata uświadomił nam, jak bardzo potrzebowali czegoś takiego jak No. 1. "

Karon podkreślił, że dla jego firmy bardzo ważne jest podchodzenie z należytym szacunkiem do już istniejących efektów uwielbianych przez całe pokolenia gitarzystów. Jednak najważniejsze dla KHDK jest podejmowanie ryzyka i wprowadzanie gitarowych brzmień na zupełnie nowy poziom.

Oprócz Hammetta i Karona, nad No. 1 Overdrive pracował również producent Tue Madsen. Jak przyznali twórcy, efekt narodził się z lat ich doświadczeń i ciężkiej pracy, podczas których wciąż eksperymentowali z dźwiękiem i starali się doprowadzić go do perfekcji.

Dokładny rozkład przełączników zobaczycie na poniższym zdjęciu:

no1-overdrive

KHDK Electronics od 2012 roku pracuje nad ekskluzywnymi efektami gitarowymi najwyższej jakości. Firma współpracuje z największymi nazwiskami świata rocka i metalu. Nad każdym projektem czuwa doświadczony inżynier, Antonin Salva znany również z marki Salvation Mods.

Kupilibyście sobie No. 1 Overdrive od firmy Kirka Hammetta?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Kirk Hammett