09.05.2019 10:14

Kirk Hammett poślizgnął się na scenie na pedale wah-wah i upadł w trakcie grania solówki [WIDEO]

8 maja 2019 roku Metallica zagrała w Mediolanie we Włoszech. Na scenie było bardzo ślisko, na czym ucierpiał  gitarzysta Kirk.

Kirk Hammett
foto: kadr z wideo/Kirk Hammett

Kirk Hammett z Metalliki słynie z nadużywania efektu gitarowego zwanego potocznie kaczką. W sieci roi się od żartów i memów na temat muzyka, który nie rozstaje się z ulubionym pedałem wah-wah. Podczas ostatniego koncertu Metalliki w Mediolanie sprzęt nie przyniósł artyście szczęścia. Kirk poślizgnął się na efekcie i upadł.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica zaskoczyła setem na pierwszym koncercie w Europie. Usłyszymy te utwory też w Polsce?

Metallica: Kirk Hammett poślizgnął się na scenie [WIDEO]

8 maja 2019 roku Metallica zagrała we WłoszechKiedy Kirk Hammett grał solówkę w utworze "Moth Into Flame", nagle poślizgnął się o swój efekt gitarowy i upadł niemalże robiąc przewrót w tył. Na szczęście gitarzyście nic się nie stało, a do swojego upadku podszedł z dużym dystansem. Muzyk opublikował na swoim Twitterze nagranie z koncertu i skomentował wydarzenie:

"

Ummm, poślizgnąłem się na mokrym pedale wah-wah. Bardzo padało, czułem się jakbym grał pod prysznicem. "

Metallica zagra koncert w Polsce 

W ramach europejskiej odsłony trasy WorldWired Tour Metallica zagra także w Polsce. Koncert odbędzie się 21 sierpnia 2019 roku w Warszawie na PGE Narodowym. Oprócz liderów Wielkiej Czwórki thrash metalu na scenie wystąpi również Ghost i Bokassa. 

Zobacz też: >>Ponad 250 muzyków zagrało jednocześnie "Sad But True" Metalliki<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica Kirk Hammett