Kirk Hammett prezentuje metalową kawę Ghoul Screamer

Maciej Koprowicz
24.10.2017 14:30
Kirk Hammett prezentuje metalową kawę Ghoul Screamer Fot. kadr z wideo, www.darkmattercoffee.com

W aromacie kawowej mieszanki, powstałej z ziaren zebranych w Salwadorze, wyczuć można morele, pralinki, burbona i korzenie.

Metalowcy kochają kawę – to oczywiste. Nie bez powodu bardzo mocną kawę nazywa się szatanem…

Ale żarty na bok. Rzeczywiście, do miłości do „małej czarnej” przyznają się gwiazdy ciężkiego grania, między innymi muzycy Megadeth i Anthrax. Charlie Benante z tego drugiego zespołu jest tak zagorzałym kawoszem, że stworzył własną mieszankę. Również Judas Priest doczekał się własnej marki, z okładką kultowej płyty „British Steel”.

Za judasową kawą stoi palarnia z Chicago, Dark Matter Coffee. Jej właściciele najwyraźniej są miłośnikami metalu, bo ich kolejna smakowa propozycja także może zainteresować fanów tej muzyki. Dark Matter stworzyła mieszankę kawy we współpracy z firmą Kirka Hammetta z Metalliki, KHDK Electronics, która na co dzień produkuje efekty gitarowe.

Mieszanka pod nazwą „Ghoul Screamer” będzie dostępna w USA w edycji limitowanej, w cenie 18 dolarów za 12-uncjowe opakowanie (ok. 340 g). Ziarna, z których powstaje, zbierane są w Salwadorze w Ameryce Środkowej. Producenci zapowiadają, że w aromacie kawy będzie można wyczuć nuty moreli, pralinek, burbona i korzeni.

ghoul screamer
 
 

Jak przystało na metalową kawę, marketingowcy Dark Matter Coffee stworzyli całą historię jej powstania, która równie dobrze mogłaby być kanwą jakiegoś koncept albumu:

Ghoul Screamer został stworzony w bezdennych kopalniach Az'g'orath, by chronić ludzkość przed siłami zła wrzaskiem Ghoula (od „ghoul”, po sumeryjsku „chory dźwięk”). Pamiętajcie o proroctwie: tylko wojownicy z uświęconym poziomem kofeiny we krwi mogą posiąść moc Ghoul Screamera, w pełni sfermentowanego naparu. Ci, którzy nie okażą się godni, zostaną pożarci przez jego potęgę.

W promocyjnym filmiku napój smakuje sam Kirk Hammett. Sprawdźcie, czy mu smakowało:

Ciekawe, czy w Polsce gitarzysta również będzie spożywać wyłącznie kawę. Metallica zagra w Krakowie 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.