16.07.2018 15:16

Kirk Hammett uprawiał jogę, gdy na Hawajach było zagrożenie rakietowe

Gitarzysta Metalliki opowiedział w wywiadzie, że w trakcie zagrożenia nuklearnego trenował jogę, a o sytuacji poinformował go jego syn. Na szczęście alarm okazał się być fałszywy.

Kirk Hammett
foto: AFP/EAST NEWS

Tysiące osób zamieszkujących Hawaje przeżyło chwile szoku na początku 2018 roku, gdy ich telefony alarmowały o zbliżającym się ataku rakietowym. Alarm okazał się być fałszywy, ale przez kilkanaście minut na wyspie zapanowała panika. Nie uległ jej jednak jeden z mieszkańców, mężczyzna zwany Kirkiem Hammettem.

Gitarzysta Metalliki opowiedział, że akurat wtedy uprawiał jogę, a o całym zagrożeniu poinformował go jego synek, który usłyszał, że telefon Hammetta wydaje „te dziwne dźwięki”:

"

Też słyszałem ten odgłos. Uprawiałem akurat jogę, leżałem na plecach albo do góry nogami, czy coś. Nagle podchodzi do mnie mój synek i mówi mi: „hej tata, twój telefon właśnie wydał ten śmieszny odgłos, jakby było zagrożenie tsunami, czy innym trzęsieniem ziemi”. Trochę mnie tym zaskoczył. "

Kirk Hammet o zagrożeniu atakiem nuklearnym

Hammett opowiedział o tej historii na łamach wywiadu przeznaczonego dla zarejestrowanych członków fanclubu Metalliki. Fragmenty tej rozmowy zostały udostępnione w formie kilku krótkich fragmentów na oficjalnym kanale zespołu na Youtube:

Gitarzysta zachował jednak absolutny spokój w obliczu potencjalnego zagrożenia. Wyznał, że jego pierwszą reakcją było spojrzenie przez okno w kierunku Pearl Harbor. Hammett zdaje sobie sprawę z tego, że w tej bazie wojskowej mają bardzo dobre czujniki potencjalnego zagrożenia, a one tym razem były cicho, co mocno go uspokoiło:

"

Wziąłem do rąk ten telefon, popatrzyłem na niego i widzę, że „Zagrożenie rakietowe, to nie jest test”. Zastanawiałem się, o co tu chodzi. Z pokoju widzę nie tylko lotnisko, ale też samo Pearl Harbor. A tam się nic nie dzieje. Wszędzie cicho. Wiem doskonale, że w PH jest dobry system wykrywania zagrożenia - mają taką wysoką na cztery piętra piłkę golfową. Nic się nie działo. Żadne samoloty ani statki nie opuszczały portu. W związku z tym stwierdziłem, że to mój telefon zwariował i wróciłem do jogi. Kilkanaście minut później sprawdziłem w internecie, że faktycznie to był jakiś błąd i uspokoiłem swoich chłopców, że nic nam nie grozi. "

Metallica w Polsce w 2018 roku

Hammett pojawił się z resztą Metalliki w kwietniu 2018 roku w Polsce. Panowie odwiedzili Tauron Arenę w Krakowie w ramach trasy WorldWired. Ich dyskografię zamyka wydany w 2016 roku album „Hardwired... to Self-Destruct”.

Kamil Kacperski
Tagi: Metallica Duperele Kirk Hammett