28.09.2015 19:10

Kirk Hammett wyda efekt gitarowy Ghoul Screamer

Z okazji Halloween do sprzedaży trafi efekt gitarowy sygnowany nazwiskiem Kirka Hammetta z Metalliki. Co do zaoferowania będzie miał Ghoul Screamer?

Kirk Hammett wyda efekt gitarowy Ghoul Screamer
foto: Khdkelectronics.com

O nowej płycie Metalliki wiemy tyko tyle, że zespół stara się nad nią pracować każdego dnia, choć co dla poniektórych, np. Kerry'ego Kinga, może lepiej by było gdyby prace po prostu ustały. Grupa jednak prężnie działa na innych polach. Mogliśmy już spróbować piwa Budweiser, które powstało przy współpracy z kapelą, teraz przyszła pora na niespodziankę dla gitarzystów.

Kirk Hammett pod szyldem własnej firmy KHDK, przygotował uniwersalny efekt gitarowy. David Karon, współzałożyciel marki, tak mówi o nowym produkcie:

"

Kirk miał bardzo dokładną wizję na Ghoul Screamera. Chciał stworzyć efekt, który pokochają całe generacje muzyków, i który jest w stanie wytworzyć potężne dźwięki będące w stanie przedefiniować pojęcie przesteru. "

Oto jak prezentuje się to cudo:

123

Urządzenie jest w stanie wykreować brzmienie od czystego do powalającego przesteru. Do trzech standardowych pokręteł: Drive, Tone i tego od głośności, dodanych zostało pięć kolejnych przełączników: Bass, Highs, Body i dwa Compress. Zobaczcie na rysunku, jak zostały one rozmieszczone:

screamer

Z efektów gitarowych KHDK korzysta nie tylko Kirk Hammett, ale Dan Donegan z Disturbed, Joe Duplantier z Gojiry, Rob Caggiano z Volbeat czy też Matt McJunkins z A Perfect Circle. Ciekawe czy muzykom przypadnie też do gustu nowość w postaci Ghoul Screamera, który trafi do sprzedaży w noc duchów 31 października 2015 roku.

Gitarzyści, macie zamiar sprawić sobie nowy efekt sygnowany przez Kirk Hammetta?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Kirk Hammett