25.01.2016 10:18

Kirk Hammett z własnym wzmacniaczem Randalla

Renomowana firma Randall Amplifiers wypuściła na rynek nowy model wzmacniacza powstały w wyniku współpracy z gitarzystą Metalliki. Poznajcie KH103.

Kirk Hammett z własnym wzmacniaczem Randalla
foto: kallerna, CC BY-SA 3.0 + randallamplifiers.com

Randall Amplifiers to jedna z najbardziej kultowych marek na rynku wzmacniaczy gitarowych. Z jej produktów korzystali m.in. Dimebag Darrell z Pantery, Scott Ian z Anthrax i Kurt Cobain z Nirvany. Do tego grona należy również Kirk Hammett, który właśnie doczekał się własnego modelu wzmacniacza.

KH103 jest wynikiem wielogodzinnej współpracy gitarzysty Metalliki z cenionym w gitarowym światku specjalistą, Mikiem Fortinem. Obaj dołożyli wszelkich starań, by zaprojektować go w taki sposób, aby dawał jak najbardziej po uszach. Dzięki temu udało im się przygotować zupełnie unikatową propozycję na rynku wzmacniaczy lampowych.

Tak wygląda to cudo:

randall

Urządzenie oczywiści nie sprawi od razu, że będziecie grali tak jak Hammett, ale zbliży Was do niego przynajmniej pod kątem wyposażenia. Gitarzysta używał takiego sprzętu zarówno w trasie, jak i w studiu. Wzmacniacz może się poszczycić mocą 120W i trzema niezależnymi kanałami.

KH103 umożliwia przełączanie pomiędzy dwiema głośnościami, dwa wyjścia MIDI i siedem funkcji, które można zaprogramować do każdego kanału. Urządzenie ma też wbudowane 3 przełączniki MIDI do szybkiej zmiany stopą.

Pełna specyfikacja sprzętu dostępna jest na stronie firmy Randall. KH103 można zamawiać w cenie 1999,99 dolarów.

Jeśli piec Kirka Hammetta to dla Was za mało, powinniście się zainteresować ofertą firmy KHDK Electronics. Muzyk od 2012 roku tworzy pod tym szyldem wraz Davidem Karonem ekskluzywne efekty gitarowe najwyższej jakości. Mieliśmy już okazję poznać przygotowany specjalnie na Halloween Ghoul Screamer oraz uważany przez gitarzystę za przełomowy No. 1 Overdrive.

Jak Wam się podoba wzmacniacz KH103?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Kirk Hammett