Kirk Hammett zapowiedział solową EP-kę! Kiedy premiera?

09.02.2022 11:33
Kirk Hammett Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Sprawdźcie, kiedy ukaże się solowy minialbum Kirka Hammeta i jakie utwory na nim się znajdą.

Stało się! Fanów Metalliki i Kirka Hammetta ucieszy wiadomość, że gitarzysta wyda solowy materiał z okazji Record Store Day, czyli 23 kwietnia. Na minialbumie pojawią się 4 instrumentalne piosenki i gitarzysta podzielił się grafiką, która trafi na okładkę oraz zdradził tytuł płyty.

Polecamy

Kirk Hammett zapowiedział solową EP-kę! Kiedy premiera?

Nadchodzące wydawnictwo Kirka Hammetta będzie nosić tytuł "Portals" i pojawi się na CD, winylu oraz oczywiście w serwisach streamingowych. Gitarzysta Metalliki wyznał, że początkowo chciał stworzyć muzykę, która akompaniowała wystawie "It’s Alive" w Peabody Essex Museum w Salem w 2017 roku. Gitarzysta napisał utwór "Maiden And The Monster" i był to pierwotny koncept "Portals". Wtedy też Hammett zdecydował się nagrywać instrumentalne kawałki, które niebawem usłyszymy w ramach Record Store Day.

Zobaczcie, jak będzie prezentować się grafika "Portals":

materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Polecamy

Z okazji 40-lecia Metallica zagrała 2 wyjątkowe koncerty w San Francisco w Chase Center, podczas których grupa wykonała piosenki ze wszystkich swoich studyjnych płyt. Koncerty były transmitowane online, by każdy fan Metalliki mógł zobaczyć swoich idoli w akcji.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.