22.12.2014 15:12

Kiss przerzucił się na japoński pop?

Zespół Kiss zaczął tworzyć muzykę z grupką Japonek, czego wynikiem są dwa wspólnie wykonane utwory. O co tu chodzi?

Kiss przerzucił się na japoński pop?
foto: kadr z wideo

Amerykańscy muzycy chyba poszukują nowych wrażeń - ich najnowszym dziełem jest singiel nagrany we współpracy z japońską pop grupą MOMOIRO CLOVER Z (znaną także jako Momoclo). Brzmi to jak coś naprawdę przełomowego w karierze gwiazd rocka. Strach się bać... Oto zapowiedź nietypowej współpracy.

Kawałek „Yume No Ukiyo Ni Saitemina” został skomponowany przez Paula Stanleya i Grega Collinsa z Kiss, natomiast słowa napisał Yuho Iwasato. Gwiazdami utworu są jednak japońskie artystki - Kiss zajęli się tu chórkami i instrumentami. 

Premiery piosenki „Yume No Ukiyo Ni Saitemina” możemy spodziewać się już 28 stycznia 2015 roku w serwisie iTunes w 120 krajach! Wydanie na CD, DVD oraz Blue-Rayu ukaże się w późniejszym terminie.

Singiel kupimy w dwóch wersjach - „Momoclo Edition” i „Kiss Edition”. Każda z nich zawierać będzie tytułowy kawałek. Na „Kiss Edition”, znajdziemy także inny numer nagrany przez dwa zespoły - „Samurai Son” z muzyką i słowami Stanleya i Collinsa. W tym przypadku to Kiss przejął inicjatywę i nie dał się dziwnie uśmiechniętym Japonkom - do nich należy refren.

„Samurai Son” ukaże się także na japońskiej wersji płyty „Best of Kiss 40”, na której znajdziemy także 19 największych hitów Kiss z czterdziestoletniej kariery zespołu, a także trzy koncerty w limitowanej edycji DVD.

2 marca 2015 roku Kiss i Momoclo wystąpią wspólnie z okazji 40. rocznicy istnienia stadionu Tokyo Dome, mają także plany, aby stworzyć razem kolejne trzy kawałki jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku.

Czyżby Kiss przenosił się do Japonii? Zobaczcie co tam się dzieje!

kiss store

Muzycy naoglądali się „Czarodziejki z Księżyca”...?

Traklista „Best Of KISS 40”

 1. Samurai Son (U.S. mix) (KISS vs. MOMOIRO CLOVER Z)
 2. Rock And Roll All Nite
 3. Shout It Out Loud
 4. Beth
 5. Hard Luck Woman
 6. Detroit Rock City
 7. Calling Dr. Love
 8. Christine Sixteen
 9. Love Gun
 10. I Was Made For Lovin' You
 11. Shandi
 12. I'm A Legend Tonight
 13. Lick It Up
 14. Heaven's On Fire
 15. Tears Are Falling
 16. Crazy Nights
 17. God Gave Rock 'N' Roll To You II
 18. Psycho Circus
 19. Modern Day Delilah
 20. Hell Or Hallelujah

Limitowana edycja DVD:

 1. Psycho Circus
 2. Shout It Out Loud
 3. Hell Or Hallelujah
Magda Słomka
Tagi: Rock News Kiss