31.07.2017 15:25

Klasyczne metalowe riffy zagrane na gitarze od tyłu

Jak brzmiałyby słynne gitarowe zagrywki na wspak? Zupełnie nie do poznania. Posłuchajcie riffów Metalliki, Black Sabbath i AC/DC z dźwiękami zagranymi w odwrotnej kolejności.

Klasyczne metalowe riffy zagrane na gitarze od tyłu

Jak wiadomo, każdy szanujący się metalowy album zawiera puszczone wspak przesłanie, będące albo zachętą do samobójstwa, albo peanem na cześć szatana... Taki żarcik. A co, jeśli także riffy zawierają jakieś podprogowe podteksty? Co usłyszymy, jeśli zagramy je w odwróconej kolejności nut?

Postanowili przekonać się o tym youtuberzy Joey And Brandon. Wzięli na warsztat słynne riffy, zakatowane przez miliony domorosłych gitarzystów i wykonali je w zupełnie nowy sposób - na wspak. Co z tego wyszło?

Kultowe zagrywki z kawałków Metalliki, Ozzy’ego Osbourne’a, Judas Priest, Slayera, Black Sabbath, Scorpions i AC/DC zagrane od tyłu zabrzmiały jak zupełnie nowe riffy. Trudno nie zgodzić się z opinią jednego z komentujących pod filmikiem:

"

Wszystkie one brzmią jak piosenki Rush. "

Naszym zdaniem odwrócone riffy rzeczywiście sprawdziłyby się w prawdziwych utworach. Posłuchajcie i przekonajcie się sami:

To nie jedyny muzyczny eksperyment Joey And Brandon. Połączyli już metal z brzmieniem harmonijki ustnej i grali go na domowych przedmiotach. Takie twórcze podejście do rocka i metalu to domena wielu youtuberów. Także David Wallimann spróbował zagrać słynne riffy na wspak. Inni próbowali wykonywać je na ukulele, w podwyższonej wersji albo… po prostu źle. Wyobraźnia internautów nie zna granic.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele