Klasyczne riffy w nowoczesnych stylach

Magda Słomka
28.09.2015 10:29
Klasyczne riffy w nowoczesnych stylach Fot. kadr z wideo

Rush w wersji heavymetalowej? AC/DC jako djent? Da się! Posłuchajcie, jak brzmi nietypowa kompilacja stworzona przez Jareda Dinesa.

Masz czasami tak, że słyszysz jakiś riff i zastanawiasz się, jakby brzmiał gdyby został zagrany w zupełnie innym stylu? Nie? W takich kwestiach niezawodny jest Jared Dines, który ubóstwia przerabianie znanych motywów muzycznych na coś zupełnie innego... Nie musisz myśleć, Jared wymyśli to za Ciebie.

Artysta tym razem postanowił obdarować swoich fanów zestawieniem znanych riffów w niepodobnych do oryginału stylach, które aktualnie rządzą rockową i metalową sceną muzyczną.

Warto zwrócić uwagę na to, że Jared nie tylko odgrywa co musi, ale też i wczuwa się w to, co robi w danym momencie całym sobą. I tak na przykład „Spirit Of The Radio” zespołu Rush zagrany w heavymetalowym stylu został wykonany z towarzyszącym mu ręcznym układem choreograficznym. Jedna ręka, a tyle mówi... Nowy Ozzy Osbourne z „Crazy Train” w wersji doom może poszczycić się gitarzystą, który jest naprawdę zdołowany i patrzy tylko w jeden punkt. „Symphony Of Destruction” Megadeth jako beatdown może za to pochwalić się wyjątkowo przyczajonym złowieszczym grajkiem.

Zobaczcie sami!

Jared jest chyba w dobrej formie... Co chwila zaskakuje nas swoimi nowymi pomysłami. Muzyk potrafi na przykład rozgdakać kury za pomocą metalu, pokazuje w jaki sposób zrobić deathmetalową pizzę czy jak modnie ustawić perkusję.

Robi się coraz mniej grzecznie za sprawą filmów przedstawiających szczegółowo, jak gra się po używkach na perkusji i gitarze...

Który riff podobał Wam się najbardziej?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.