28.12.2018 11:52

Klawiszowiec Dream Theater nagra kolejną solową płytę. Będzie na niej utwór trwający ponad 30 minut

Jordan Rudess z Dream Theater zapowiedział swój kolejny solowy album. Zdecydował, że umieścił na nim wyjątkowo długi kawałek. 

Jordan Rudess
foto: Dariusz Ptaszyński / Antyradio.pl

Chociaż Jordan Rudess jest multiinstrumentalistą, najczęściej kojarzy się go z instrumentami klawiszowymi, na których od lat gra w zespole Dream Theater. Słuchacze pokochali niedawno jego cover Davida Bowiego "Space Oddity", który wykonał na koncercie w Portland. Muzyk zapowiedział, że wkrótce wyda swój kolejny solowy album.

Jordan Rudess umieści na solowej płycie utwór trwający ponad 30 minut

Krążek Jordana Rudessa ma zostać wydany pod barwami Mascot Label Group, a jego premierę zaplanowano na kwiecień 2019 roku. W wywiadzie dla 8dio opowiedział o szczegółach nowego materiału:

"

Na nowym albumie pozostanę przy klimatach rocka progresywnego. Jestem bardzo podekscytowany tą płytą i tym, że pojawią się na niej bardzo fajni goście. "

Muzyk spróbował porównać swoje nowe dzieło do tego, co już kiedyś udało mu się stworzyć, aby fani wiedzieli, czego spodziewać się po płycie:

"

Jeśli miałbym znaleźć jakieś podobieństwa, to nowa płyta będzie bliska "The Road Home" - to zbiór moich ulubionych rockowych rytmów. Myślę. że wykonałem kawał ciężkiej pracy. Na krążku znajdzie się aż 33-minutowy utwór, więc na pewno będzie "progresywnie". Do jednego z bluesowych utworów na płycie zaprosiłem wyjątkowego wokalistę, którego nazwisko wkrótce zostanie ogłoszone.  "

Jordan Rudess ostatni album solowy wydał w 2015 roku i był to "The Unforgotten Path". Muzyk odwiedził Polskę w ramach koncertu z Dream Theater w Katowicach 16 maja 2017 roku. Artyści zagrali wówczas w Spodku swój czternasty koncert w naszym kraju. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Dream Theater