24.03.2015 10:22

Klawiszowiec Faith No More tworzy operę

Płyta „Sol Invictus” już gotowa, więc Roddy Bottum znalazł trochę czasu dla innych sztuk. Na bohatera swojej opery wybrał pewną wyjątkową postać…

Klawiszowiec Faith No More tworzy operę
Posąg Wielkiej Stopy w Silver Lake w Waszyngtonie, foto: Plazak, CC BY 3.0

Roddy Bottum wziął na warsztat mit Wielkiej Stopy, czyli zwierzęcia zwanego przez Indian Sasquatchem. Stwór, według opowieści, żyje w Górach Skalistych na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jak zainteresował się tym futrzanym olbrzymem?

"

Moim ulubionym bohaterem jest delikatny gigant, taki jak Frankenstein czy człowiek słoń – nierozumiany potwór, który okazuje się bardzo wrażliwy i inteligentny. To zawsze do mnie trafiało. Czuję, że Sasquatch spełnia te oczekiwania. Porusza mnie ten wielki zbir, który ma serce ze złota. "

Muzyk Faith No More sam napisał historię i stworzył muzykę do opery, a w zasadzie do „dziwacznej, skromnej operetki” – jak określa swoje najnowsze dzieło. Pierwsze jego fragmenty opowiadające o dziewczynie z małego miasteczka, która zakochuje się Wielkiej Stopie i ucieka z nim w góry, zobaczyć będzie można 2 kwietnia 2015 roku na Brooklynie w Nowym Jorku podczas wydarzenia Experiments in Opera.

"

Na razie będą to trzy sceny, lecz później zamierzam je rozbudować i przekształcić w większą produkcję. "

Jej premiera zapewne również odbędzie się w Nowym Jorku. W końcu to właśnie dla opery Roddy Bottum przeprowadził się z Los Angeles na wschodnie wybrzeże. Jednak na całość „Sasquatch: Opera” przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać.

Już wkrótce ukaże się pierwsza od 18 lat płyta Faith No More, „Sol Invictus”. Potem klawiszowiec wraz z zespołem ruszy w trasę koncertową po całym świecie. Podczas niej muzycy zawitają również do Polski – zobaczyć ich będzie można 8 czerwca 2015 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Faith No More Roddy Bottum