26.02.2019 16:34

Klip do "Freestyler" Bomfunk MC's doczekał się remake'u z okazji swojego 20-lecia

Utwór znany w Polsce również jako "Łaka maka fą" doczekał się nowego klipu. Tym razem główną rolę gra dziewczynka z dredami, która panuje nad światem dzięki smartfonowi.

Freestyler 2019
foto: kadr z wideo

"Freestyler" to prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych utworów z przełomu XX i XXI wieku. W 2019 roku mija 20 lat od premiery klipu, który po czasie stał się po prostu kultowy. W związku z tym, sieć telefoniczna YUGO należąca do Telenet postanowiła przygotować remake teledysku do przeboju Bumfunk MC's, który miał nieco bardziej przypominać wizualnie czasy współczesne. I cóż, trzeba przyznać, że ich dzieło robi naprawdę spore wrażenie.

Freestyler doczekał się wersji rodem z 2019 roku

Klip jest odtworzony niemal klatka po klatce, a głównym bohaterem też jest dziecko z dredami - tym razem jest to jednak dziewczynka, która odkrywa, że może zmieniać świat za pomocą dotknięcia ekranu swojego telefonu. W końcu musimy pamiętać, że jest to wideo marketingowe stworzone przez dużą firmę telekomunikacyjną. Ale i tak trzeba przyznać, że "Freestyler" Bomfunk MC's w wersji rodem z 2019 roku jest naprawdę dobry. Z resztą zobaczcie sami:

A tu dla przypomnienia zaserwujemy wam również wersję oryginalną z 1999 roku, która na YouTubie zgromadziła prawie 140 milionów wyświetleń, co jest naprawdę imponującym wynikiem:

O co chodzi z „Africa” Toto? Dlaczego przebój sprzed 35 lat stał się memem
O co chodzi z „Africa” Toto? Dlaczego przebój sprzed 35 lat stał się memem
Przeczytaj także O co chodzi z „Africa” Toto? Dlaczego przebój sprzed 35 lat stał się memem

Co się stało z Bomfunk MC's?

Sam singiel "Freestyler" zdobył listy przebojów na większości rynków europejskich i zajął 1. miejsce na notowaniach m.in. w Szwecji, Belgii, Niemczech i Austrii, a także znalazł się również w Top 10 w prawie 20 krajach na całym świecie. Bomfunk MC's doczekali się również za "Freestylera" złotej płyty w Wielkiej Brytanii, gdzie sprzedano ponad 400 tysięcy egzemplarzy singla. Zespół niestety zakończył działalność w 2005 roku po zaledwie kilku latach grania. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News