Klip do „Wonderwall” Oasis odtworzony za pomocą klocków LEGO

Aleksandra Degórska
29.03.2018 13:32
Klip do „Wonderwall” Oasis odtworzony za pomocą klocków LEGO Fot. kadr z wideo

Mamy coś dla fanów popularnych klocków. Sprawdźcie, czy twórca wiernie odtworzył klip grupy Oasis.

W latach 90. radio zdominowały britpopowe hity - ruch był odpowiedzią na muzyczną dominację Amerykanów, a szczególnie na modny wówczas grunge. Brytyjczycy zaczęli szukać inspiracji w swojej kulturze i wyciągnęli z niej to, co najlepsze.

Tak narodził się ruch britpop, który był miksem tego wszystkiego, co już kiedyś w Wielkiej Brytanii słyszeliśmy. Sukcesy takich kapel, jak Blur czy Oasis pokazały, że tego właśnie było potrzeba - nawiązania do dawnych gwiazd na Wyspach, ale w odświeżonej formie.

Britpop obchodzi w 2018 roku 25. urodziny i krążki czołowych przedstawicieli tego gatunku nadal mają się dobrze na rynku. W pop kulturze można zauważyć nostalgię za latami 90., zatem nic dziwnego, że pojawiają się kolejne covery Oasis, czy inne kreatywne przeróbki - jak chociażby ta poniżej.

Oasis w wersji klocków Lego

„Wonderwall” to jedna z najpopularniejszych piosenek Oasis - utwór napisany przez Noela Gallaghera pojawił się na płycie „(What's the Story) Morning Glory?” z 1995 roku. Nie wszystkie covery tego hitu wychodzą dobrze - jeden grajek uliczny występował tak, że zgarnęła go policja.

Całe szczęście poniższa przeróbka prezentuje się o niebo lepiej - pod nagranie Oasis podłożono bowiem klocki LEGO i w ten sposób odtworzono kultowy klip. Zobaczcie, jak prezentują się bracia Gallagherowie w zabawkowej wersji.

Twórca tego wideo, James Cawood, podzielił się również nagraniem zza kulis:

LEGO w świecie muzyki

Dla fanów klocków i mocniejszych brzmieć mamy idealny połączenie - znani muzycy jako klocki LEGO. Fani popularnych zabawek sami nawet zgłaszają projekty do firmy z zestawami klocków przedstawiających np. muzyków Ramones. Każdy z pomysłów musi zebrać wystarczającą ilość osób, aby został zrealizowany przez producenta.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.