Klip muzyka Faith No More został usunięty z YouTube'a z powodu scen seksualnych

25.05.2020 12:35
Klip muzyka Faith No More został usunięty z YouTube'a z powodu scen seksualnych Fot. ; Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Teledysk do singla "Daddy" z muzykami w samej bieliźnie, szybko zniknął z YouTube'a. Klip można obejrzeć jedynie na Instagramie. Czy rzeczywiście jest tak kontrowersyjny?

Projekt Man on Man tworzą Roddy Bottum, klawiszowiec Faith No More oraz jego partner Joey Holman. Panowie postanowili nie siedzieć z założonymi rękoma podczas kwarantanny i nagrali nowe piosenki, m.in. singiel "Daddy" promujący krążek, który ma się ukazać latem 2020. Muzycy nagrali również klip do tego utworu, ale został on usunięty z YouTube'a.

Klip muzyka Faith No More został usunięty z YouTube'a z powodu scen seksualnych

Nowy kawałek Man on Man zadebiutował w piątek, 22 maja 2020 na YouTubie. Jednak wkrótce zniknął z serwisu. Roddy Bottum wyjaśnił swoim fanom na Twitterze, że klip został usunięty z powodu scen seksualnych. Jeżeli jesteście ciekawi, jak prezentuje się teledysk do "Daddy", to możecie go obejrzeć jedynie na profilu grupy na Instagramie.

 

Zobacz także: Przedstawiamy 10 najbardziej kontrowersyjnych teledysków w historii

Bottum tak opisał Man On Man dla Rolling Stone:

Projekt dokumentuje ten dziwny czas w historii świata i zwraca uwagę na to, jak ważna jest kreatywność i bycie razem. Piosenka i klip do "Daddy" pokazuje, jak ważna jest miłość w czasach izolacji i jest listem miłosnym do nie tak dawnej przeszłości i czasu, gdy mogliśmy się spotykać z naszą społecznością queer.

Bottum był jednym z pierwszych znanych rockmanów, którzy publicznie przyznali się do homoseksualizmu. Muzyk opowiedział o tym w 1993 roku w wywiadzie dla The Advocate. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.