04.09.2017 23:29

„Klocki” Kabanosa w wykonaniu dzieciaków

Tytuł przeboju Zenka i spółki aż się prosił o taką interpretację. Sprawdźcie, jak z repertuarem zwariowanych metalowców poradził sobie zespół, którego średnia wieku to 8 lat.

„Klocki” Kabanosa w wykonaniu dzieciaków
foto: kadr z wideo

Krew, Pot i Łzy to bardzo niezwykła grupa muzyczna. Gdyby nie młodziutki głosik wokalistki trudno byłoby zgadnąć, że tworzący ją instrumentaliści to jeszcze dzieciaki. Ale jakże utalentowane!

Zespół od września 2016 działa przy Szkole Muzycznej Casio w Olsztynie. Jego skład tworzą wokalistka Gabrysia (6 lat), gitarzysta Piotr (5 lat), basistka Iga (13 lat), perkusista Kuba (6 lat) i klawiszowiec Maciek (10 lat). Grupa ma już na koncie kilka koncertów w Olsztynie i okolicach. Jak na razie wykonuje głównie covery, a dowcipne „Klocki” Kabanosa wydawały się wręcz dla nich stworzone. Dzieciaki doskonale poradziły sobie z utworem z albumu „Kiełbie we łbie” - przekonajcie się sami:

Grupa Kabanos swoim scenicznym stażem znacznie przekracza wiek muzyków Krwi, Potu i Łez. Zwariowani metalowcy z Piaseczna występują już od 1997 roku. 20-lecie działalności to dobra okazja do przygotowania nowego wydawnictwa – w grudniu 2017 roku na sklepowe półki trafi album „Odgrzewane kotlety”, nagrany w trzech różnych składach, z udziałem byłych muzyków formacji. We wrześniu zespół wyruszy też w trasę koncertową po kraju.

Pracowity czas przeżywa też lider Kabanosa, Zenek Kupatasa, który pod swoim imieniem wydał 17 sierpnia 2017 swój trzeci album solowy, pod tytułem „Trudno!”. Artyście na pewno spodobałaby się wersja „Klocków” w wykonaniu małolatów. Jego najnowszy singiel, pod tytułem „Bobas” nie pozostawia wątpliwości, że Zenek lubi dzieci – jak widać, z wzajemnością!

Maciej Koprowicz
Tagi: Kabanos Zenek Duperele