07.02.2019 13:42

Klub odwołał koncert As I Lay Dying: "Jesteśmy przeciwni przemocy domowej"

Wokalista nadal wywołuje wiele kontrowersji. Klub w Memphis postanowił posłuchać klientów, którzy nie chcieli, by As I Lay Dying grał w ich mieście.

As I Lay Dying
foto: kadr z wideo

W maju 2013 roku frontman As I Lay Dying został aresztowany po tym, jak postanowił wynająć płatnego zabójcę, który miał zabić jego żonę. Cała sytuacja była zaaranżowana przez policję, a Tim Lambesis przyznał się do winy. Muzyk usłyszał wyrok sześciu lat więzienia i został zwolniony z więzienia za dobre sprawowanie w grudniu 2016 roku.

Koncert As I Lay Dying odwołany z powodu kontrowersji wokół wokalisty

Frontman przepraszał kolegów z kapeli i As I Lay Dying postanowił wznowić swoją działalność z Timem na wokalu. Wokalista napisał specjalną notkę na Facebooku wyznając, że jest już innym człowiekiem i potępia wszelkie formy przemocy domowej. Koncerty kapeli cieszą się sporym zainteresowaniem, ale jak się okazuje, nie wszystkim pasuje to, że na scenie będzie śpiewać muzyk, który chciał zabić swoją własną żonę.

As I Lay Dying
As I Lay Dying
Przeczytaj także Wokalista As I Lay Dying: Sprzeciwiam się temu, kim kiedyś byłem

Klub Growlers w Memphis w stanie Tennessee postanowił odwołać występ As I Lay Dying zaplanowany na 5 kwietnia 2019 i zamiast tego odbędzie się charytatywny koncert, by pomóc ofiarom przemocy domowej.

Właściciele klubu napisali w oświadczeniu o przeszłości Tima Lambesisa i chociaż szanują jego starania, by naprawić swoje błędy, to jednak postanowili odwołać koncert:

"

Po wysłuchaniu zniechęconych przyjaciół, lokalnych kapel, klientów, lokal Growlers postanowił odwołać zaplanowany koncert As I Lay Dying na 5 kwietnia 2019 i zamiast tego odbędzie się lokalny koncert, by wesprzeć ofiary przemocy domowej. Growlers odwołał również występ kapeli Pentagram, który miał odbyć się 23 marca 2019. "

Przypomnijmy, że frontman tej kapeli, Bobby Liebling, trafił do więzienia za napaść na swoją 87-letnią matkę. Organizatorzy w ten sposób chcą pokazać, że w żaden sposób nie tolerują przemocy:

"

Wierzymy w wymiar sprawiedliwości i możliwość resocjalizacji, ale jesteśmy przeciwni przemocy domowej i zawsze będziemy słuchać tych, którzy to przeszli. Gdy As I Lay Dying powrócił do grania, otrzymaliśmy wiele próśb, żeby sprowadzić zespół do Memphis, mimo przeszłości wokalisty. Gdy ogłosiliśmy koncert, kilkaset osób od razu kupiło bilety. Jednak od tamtego momentu usłyszeliśmy negatywne wypowiedzi ludzi z lokalnej społeczności, które są dla nas bardzo ważne i chcieliśmy, by ich głos był wzięty pod uwagę. "

Przeczytajcie całe oświadczenie klubu:

W ramach swojej trasy koncertowej, As I Lay Dying wystąpił też w Polsce. Koncert odbył się 11 grudnia 2018 w warszawskim klubie Hydrozagadka. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News