19.10.2018 12:42

„Knockin' on Heaven's Door” w wykonaniu rockmana i operowego śpiewaka w talent show

Czy taki duet poradził sobie z utworem „Knockin' on Heaven's Door”? Zobaczcie reakcję publiczności.

Knockin’ On Heaven’s Door w talent show
foto: kadr z wideo

Słynny utwór Boba Dylana powstał w 1973 roku i ukazał się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Pat Garrett and Billy the Kid”. Numer doczekał się wielu coverów, m.in. w wykonaniu Erica Claptona, Bon Jovi, Marka Knopflera czy Guns N’ Roses.

Axl Rose i spółka zaczęli włączać utwór w swoje koncertowe setlisty, by następnie nagrać piosenkę, która ukazała się najpierw na ścieżce dźwiękowej do filmu „Szybki jak błyskawica”, a następnie na „Use Your Illusion II” i stał się chyba najpopularniejszą wersją tego numeru.  

„Knockin' on Heaven's Door” w wykonaniu rockmana i operowego śpiewaka w talent show

Kolejni artyści biorą się za ten utwór, numer „Knockin' on Heaven's Door” często pojawia się również w talent show. W polskiej edycji programu The Voice of Poland w bitwie zmierzyli się Michał Steciak i Maks Kwapień, którzy musieli pokazać swoje możliwości wykonując właśnie „Knockin' on Heaven's Door”. Duet był o tyle ciekawy, że na jednej scenie spotkali się wokaliści reprezentujący różne światy - jeden z nich ma rockową chrypę, zaś drugi klasycznie postawiony głos. Czy to mogło się udać?

Polska publiczność mogła usłyszeć ostatnio Guns N' Roses na żywow Chorzowie 9 lipca 2018 oraz w Gdańsku 20 czerwca 2017.

Natomiast Slasha zobaczymy już 12 lutego 2019 w Łodzi w Atlas Arenie. Jeżeli chcecie się wybrać na koncert gitarzysty, to bilety trafiły do sprzedaży 19 września 2019 roku na stronach internetowych www.shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl. Występ odbędzie się w ramach promocji najnowszego albumu „Living The Dream”.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Bob Dylan Slash Guns N Roses