Kobieta grająca na nożyczkach znów wystąpiła z Noelem Gallagherem

Maciej Koprowicz
09.02.2018 14:03
Kobieta grająca na nożyczkach znów wystąpiła z Noelem Gallagherem Fot. kadr z wideo

Wygląda na to, że w składzie Noel Gallagher’s High Flying Birds zadomowiła się nietypowa instrumentalistka.

Stare chińskie przysłowie mówi: wszystko może być instrumentem muzycznym, jeśli jesteś wystarczająco odważny. Są muzycy, którym nie wystarczają konwencjonalne sposoby wydobywania dźwięków. Gitara? Perkusja? Fortepian? Dajcie spokój, nuuuda.

Co innego gitarofortepian, czyli połączenie – zgadliście – gitary i fortepianu. Albo Floppotron, czyli instrument z 64 stacji dyskietek. Ale tak naprawdę wcale nie trzeba mieć zdolności technicznych, by móc stworzyć sobie oryginalny instrument. Niektóre mamy dosłownie pod ręką. Muzykę można tworzyć na przykład za pomocą łopaty. Albo… nożyczek.

W 2017 roku były lider Oasis, Noel Gallagher wystąpił ze swoim zespołem High Flying Birds w programie BBC 2 „Later With Jools Holland”, gdzie wykonał utwór „She Taught Me How To Fly”. Na scenie towarzyszyła mu między innymi Charlotte Marionneau, w bardzo nietypowej roli. Zadaniem artystki było… wydawanie dźwięku nożyczkami.

Niecodzienny występ rozbawił wielu widzów, w tym brata Noela, Liama Gallaghera. Liam, który od dawna jest skłócony ze starszym bratem i wykorzystuje każdą okazję, by wbić mu szpilę, wyśmiał go na Twitterze. Zaprosił fanów, by na jeden z jego koncertów przynieśli ziemniaki i zaczęli je obierać. Jeden z nich dał posłuch słowom idola i rzeczywiście, zaczął obierać pod sceną dorodnego kartofla.

Noel Gallagher ma jednak do siebie zdrowy dystans, tym bardziej, że szum wokół nożyczkowego performance’u nadał rozgłosu premierze jego nowej płyty „Who Built The Moon?” z 2017. Kiedy otrzymał zaproszenie do występu w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” w amerykańskiej telewizji, wziął ze sobą także Charlotte i jej nożyczki. Tym razem artystka w utworze „It's a Beautiful World” miała do spełnienia jeszcze jedno zadanie - mówienie do telefonu. Zobaczcie sami:

Wcześniejszy występ z „nożyczkarką” Noel komentował:

Tego wieczoru, kiedy to leciało w telewizji, ktoś rzucił: „To jak przecinanie ostatnich nitek zdrowia psychicznego Liama!” Śmialiśmy się całą drogę do domu. Uwielbiam tę dziewczynę, jest niesamowita. Naprawdę traktuje to poważnie, to nie są żarty.

Czekamy na reakcję Liama Gallaghera. Ciekawe, czy na jego koncertach znów będzie można posłuchać obierania ziemniaków.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.