17.05.2019 11:11

Kobieta, która doprowadziła do odwołania metalowych koncertów w Singapurze, stworzyła kolejną petycję

W marcu 2019 roku mieszkanka Singapuru zebrała dostateczną ilość podpisów, aby odwołać koncert Watain i Soilwork. Teraz bojkotuje kolejne metalowe występy.

Koncert
foto: shutterstock.com

Bojkotowanie koncertów metalowych to całkiem powszechna procedura. Metal przeszkadza nie tylko kościołowi, ale też niektórym władzom miast oraz ich mieszkańcom. Próba cenzury line-upów festiwali takich jak Uwolnić Muzykę to już niepokojący standard. Polskiego festiwalu nie udało się co prawda zawiesić, jednak mniej szczęścia mieli ostatnio metalowcy z Singapuru. Powstała tam petycja, która doprowadziła do odwołania koncertu Watain i Soilwork, a to nie koniec walki przeciwników ciężkich brzmień z metalem.

Rammstein
Rammstein
Przeczytaj także Rosjanie chcą odwołania koncertów Rammsteina: Płacimy Niemcom za demoralizację naszego społeczeństwa

Cryptopsy i Pestilence nie zagrają w Singapurze?

Autorką petycji dotyczącej odwołania koncertów Watain i Soilwork jest Rachel Chan, która zebrała aż 23 tysiące popierających jej pomysł podpisów na change.org. Kobieta tłumaczyła swój bojkot słowami:

"

Te ciężkie metalowe zespoły nie reprezentują kultury, którą pragniemy prezentować naszej młodzieży. W ich muzyce znajdują się przekazy podprogowe dotyczące śmierci i samobójstw. "

Ośmielona poprzednim sukcesem Chan, dalej walczy z metalową muzyką w swoim kraju. Tym razem kobieta apeluje do lokalnego Ministerstwa Kultury, aby całkowicie zakazał imprez z udziałem blackmetalowych i deathmetalowych kapel. W pierwszej kolejności jednak, kobieta chce ponownie odwołać koncert Soilwork przełożony na październik 2019 oraz ma nadzieję, że dzięki jej inicjatywie nie odbędzie się też najbliższy występ grup Pestilence i Cryptopsy.

Zobacz też: >>Koncert metalowy odwołany po interwencji władz kościelnych<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News