Kobiety związane z australijskim przemysłem muzycznym sprzeciwiają się molestowaniu. Napisały specjalny list

Aleksandra Degórska
14.12.2017 15:17
Kobiety związane z australijskim przemysłem muzycznym sprzeciwiają się molestowaniu. Napisały specjalny list Fot. materiały prasowe

W ten sposób kobiety postanowiły dołączyć do akcji #metoo, by zwrócić uwagę na spory problem.

W momencie, gdy oskarżono słynnego hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne aktorek rozpoczęła się fala, którą ciężko zatrzymać. Kolejne kobiety zaczęły się przyznawać, że były wykorzystywane seksualnie przez osoby z branży. Niestety obejmuje to również biznes muzyczny - jednym z przykładów jest Alice Glass, która oskarżyła lidera Crystal Castles o gwałt i znęcanie się. Również Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson usłyszał zarzut gwałtu.

Co więcej kobiety oznaczają swoje wpisy w serwisach społecznościowych #metoo lub #jatez opisują swoje historie podobne do tych dotyczących znanych kobiet.Teraz w liście zatytułowanym #meNOmore kilkaset kobiet związanych z australijską sceną muzyczną postanowiły sprzeciwić się molestowaniu w przemyśle muzycznym. List podpisały m.in. Courtney Barnett czy The Veronicas.

W liście zaapelowano, że potrzeba zmian i przedstawiono indywidualne historie o przypadkach molestowania. Kobiety przyznały, że list jest związany z akcją #metoo i na samym początku pojawia się informacja, że zawiera drastyczne opisy związane m.in. z molestowaniem seksualnego.

Artystki, menedżerki, prawniczki, osoby zatrudnione w wytwórniach płytowych - kobiety związane z biznesem muzycznym postanowiły się podzielić własnymi historiami, jak również wydarzeniami, które przydarzyły się bliskim im osobom:

Jesteśmy pełnymi pasji osobami, które poświęciły się muzyce. W sytuacji, gdy jest tyle dyskryminacji, molestowania, przemocy i seksistowskich tekstów dalej zaciskałyśmy zęby i pozostawałyśmy w dobrych relacjach na płaszczyźnie zawodowym i dalej pracowałyśmy. Ale dzisiaj mówimy - nigdy więcej.

Tak zapowiedziano historie, które stały się dla niektórych codziennością. Miejmy nadzieję, że wysiłek kobiet nie pójdzie na marne i ludzie rzeczywiście zaczną się zastanawiać nad swoim zachowaniem. Cały list możecie przeczytać tutaj.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.