22.07.2015 10:35

Kobry i ogień od Monster Magnet

Zespół zapowiedział właśnie premierę nowego wydawnictwa. „Cobras and Fire (The Mastermind Redux)” trafi na sklepowe półki 2 października 2015 roku.

Kobry i ogień od Monster Magnet
foto: Facebook.com/ Monster Magnet

Zapowiadana płyta to swego rodzaju reedycja wydanego w 2010 roku albumu „Mastermind”. Monster Magnet poczuł wiatr w żaglach i zaledwie w rok od wydania krążka „Milking the Stars: A Re-Imagining of Last Patrol” powraca z kolejnym longplayem.

„Cobras and Fire (The Mastermind Redux)” to psychodeliczne, zremiksowane wersje znanych piosenek Monster Magnet, do których zespół dograł też część nowych partii. Wytwórnia Napalm Records, której nakładem ukaże się nowa płyta zespołu, tak opisuje nowe wydawnictwo:

"

Znajome melodie dryfują i są pochłaniane przez psychodeliczne orgie. Dave Wyndorf często skupia się na jednym fragmencie kawałka, a potem zmienia go w podróż ku totalnej nirwanie. Poszukaj swojej dziennej dawki zwykłego rocka gdzie indziej - to jest mindfuck roku. "

Wokalista Monster Magnet, Dave Wyndorf, przyznaje że na nowym krążku chciał zaprezentować kawałki zespołu w dziwniejszej i brudniejszej wersji.

"

Mniej klasycznego rocka, a więcej… no cóż, nazwałbym to obłąkańczą fuzją garażowej psychodelii, fuzz punku i ścieżki dźwiękowej. Płyta praktycznie została nagrana na nowo i tak jak w przypadku „Milking the Stars: A Re-Imagining of Last Patrol” dodałem organy, pianino i  inne rzeczy. Wszystko po to, aby wydobyć zupełnie nowy dźwięk (...) uważam, że to najdziwniejsze Monster Magnet do tej pory, a to dobra rzecz! Mam nadzieję, że wam się spodoba! "

Zespół zaprezentował już okładkę nowego wydawnictwa i numer „Mastermind '69”, który promuje nadchodzący krążek.

Tracklista:

  1. She Digs That Hole
  2. Watch Me Fade
  3. Mastermind ‘69
  4. Hallucination Bomb
  5. Gods and Punks
  6. The Titan
  7. When The Planes Fall From the Sky
  8. Ball of Confusion
  9. Time Machine
  10. I Live Behind the Paradise Machine Evil Joe Barresi’s Magnet Mash Vol.1

Jesteście ciekawi, jak będzie brzmieć cała płyta „Cobras and Fire (The Mastermind Redux)”?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News