Kogo Lars Ulrich widziałby na swoim miejscu w Metallice?

Maciej Koprowicz
20.07.2017 12:47
Kogo Lars Ulrich widziałby na swoim miejscu w Metallice? Fot. Wieczorek/REPORTER

Perkusista wyjawił, którego znanego muzyka rockowego chciałby zobaczyć na swoim miejscu za bębnami Metalliki. Opowiedział też o najlepszym koncercie, jaki ostatnio widział.

Lars Ulrich jest jednym z najsłynniejszych perkusistów w historii rocka, ale wielu ma do jego technicznej sprawności spore zastrzeżenia. Ale czy można sobie wyobrazić innego bębniarza Metalliki? Okazało się, że sam Lars potrafi.

Artysta zapytany został przez „Forbesa”, jakiego perkusistę chciałby zobaczyć w swojej roli na koncercie „Mety”, podczas gdy on sam zasiadłby na widowni. Ulrich nie wybrał żadnego z muzyków młodego pokolenia – wolałby posłuchać jednego z idoli młodości.

To prawdopodobnie musiałby być Phil Rudd z AC/DC. Gdybym mógł usłyszeć Phila Rudda grającego „Enter Sandman” lub coś w tym rodzaju z tym groovem, to byłoby rewelacyjne.

Phil Rudd występował w AC/DC w latach 1975-1983 i 1994-2015. Obecnie słynie raczej ze skandali, niż z muzycznych dokonań – w 2015 skazano go na 8 miesięcy więzienia za grożenie śmiercią i posiadanie narkotyków. Obecnie perkusistą australijskiej grupy jest Chris Slade.

Ulricha zapytano także o najlepszy koncert, jaki widział w życiu. Pochwalił sceniczną charyzmę Dave’a Grohla i jego Foo Fighters:

Widziałem wiele koncertów, bo kocham na nie chodzić. Widziałem Foo Fighters w Glastonbury dwa tygodnie temu, nigdy wcześniej nie widziałem Foo Fighters w festiwalowej scenerii. To było niewiarygodne, jak zespół i publiczność byli połączeni. Dave Grohl jest mistrzem kontaktu z widownią. To było niesamowite. Widziałem wiele rockowych koncertów, ale ten był tydzień temu. To najlepszy z koncertów, jakie widziałem w ostatnim czasie.  

O tym, jak poradziłaby sobie Metallica bez Larsa Ulricha mogliśmy przekonać się 14 lipca 2017, kiedy zespół zaprosił na scenę małą dziewczynkę, aby zasiadła za zestawem perkusyjnym. Lars pokazał małej artystce kilka sztuczek. Fani zastanawiają się, czy poradziła sobie lepiej od Duńczyka, który słynie nie tylko z bębnienia na klasycznych płytach Metalliki, ale też wielu zabawnych perkusyjnych wpadek. Czy to dlatego podczas koncertów Metalliki na trwającej trasie pozostali członkowie grupy pomagają Larsowi, waląc w ogromne bębny?

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.