12.06.2019 10:57

Kolej nie udostępni na Pol'and'Rock nie tylko specjalnych pociągów, ale chce też, aby zwykłe omijały Kostrzyn

Uczestnicy Pol'and'Rock Festival 2019 po raz pierwszy od lat mogą mieć spory problem z dojazdem na imprezę. Koleje nie dowiozą festiwalowiczów do Kostrzyna? 

Pol'and'Rock
foto: SZYMON AKSIENIONEK/Reporter

Specjalne pociągi jadące na jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce - Pol'and'Rock to wieloletnia tradycja. Pojazdy musicRegio od lat otrzymywały swoje nazwy nawiązujące do imprezy, charakteryzowały się atrakcyjnymi cenami biletów oraz specyfiką pasażerów. Niestety, w 2019 roku Przewozy Regionalne poinformowały, że specjalne pociągi nie pojadą do Kostrzyna nad Odrą. To pierwsza taka sytuacja od 25 lat.

Pol'and'Rock 2019: Zwykłe pociągi też ominą Kostrzyn?

Jak wynika z obliczeń organizatora Pol'and'Rock, Jurka Owsiaka na festiwal koleją docierało zwykle około 80 tysięcy osób. W 2019 roku dojazd na teren festiwalu tym środkiem transportu nie będzie możliwy. Przedstawiciele Spółki Przewozów Regionalnych poinformowali, że w związku z ograniczeniem kosztów i braku odpowiedniej ilości taborów, pociągów musicRegio nie będzie, jednak pojawiło się także zapewnienie, że regularna oferta przewozowa kolei między Kostrzynem a innymi miastami się zwiększy.

Pol'And'Rock
Pol'And'Rock
Przeczytaj także Po raz pierwszy w historii nie będzie dodatkowych pociągów na festiwal Pol'And'Rock

Niestety okazuje się, że brak dodatkowych składów to nie koniec niekorzystnych dla festiwalowiczów decyzji kolei. Jak donosi oko.press, PKP Intercity w związku z decyzją Przewozów Regionalnych ma w planach wprowadzenie do rozkładów jazdy specjalnych objazdów. W związku z tym w dniach trwania festiwalu Pol'and'Rock (31.07-4.08) regularne pociągi najprawdopodobniej ominą Kostrzyn. 

Rzeczniczka PKP Intercity, Katarzyna Grzduk podkreśliła, że decyzja Przewozów Regionalnych może wpłynąć na sprawną i bezpieczną realizacje zaplanowanych przez PKP Intercity wakacyjnych połączeń. Firma stara się dbać o bezpieczeństwo i komfort jazdy swoich pasażerów, stąd pomysł ewentualnych objazdów. Grzduk podkreśla jednak, że żadna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze oficjalnie podjęta.

Zobacz też: Nocny Kochanek z nowym DVD z 24. Festivalu Pol'and'Rock

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Pol'and'Rock Festival