01.12.2014 14:16

Kolejna niespodzianka od The Velvet Underground

To jedyny kolorowy film z koncertu amerykańskiej grupy! Jesteście ciekawi co się na nim znajduje?

Kolejna niespodzianka od The Velvet Underground
foto: facebook.com

Z okazji 45. rocznicy wydania trzeciego studyjnego albumu The Velvet Underground, płyta została wydana ponownie, w zremasterowanej wersji z bonusami.

Ważne wydarzenie miało miejsce 24 listopada 2014 roku. Myślicie, że to koniec niespodzianek, jakie zespół zgotował fanom? Przekazujemy Wam kolejny niezwykły prezent: nieznane nagranie wideo!

To film z koncertu nagrany przez samego Andy’ego Warhola. Kolorowy 33-minutowy materiał został zarejestrowany w 1967 roku. Co znajdziemy na nim według opisu?

"

Ten nowoodkryty film, który nakręcił Warhol podczas koncertu w klubie Boston Tea Party, prezentuje szereg technik filmowych. Nagłe zoomy, zdjęcia panoramiczne, realizacja filmu w ścisłej kolejności scenariuszowej, dzięki której utworzyły się pojedyncze ramki obrazów, które buchają światłem jak flesze paparazzich, kolorowe pokazy slajdów, tancerze z batami, wieloekranowe projekcje, liberalne stosowanie amfetaminy i przytłaczający dźwięk. "

Jeszcze nie wiecie dlaczego ten film jest wyjątkowy? Tutaj znajdziecie więcej argumentów.

"

To znaczące znalezisko dla fanów The Velvet Underground. Dzieło jest jednym z dwóch odkrytych filmów, w których zderzymy się z synchronizacją koncertowego dźwięku z obrazem, jednak to jedyny kolorowy obraz. Dobrze, że film został zrealizowany właśnie w klubie Boston Tea Party, ponieważ było to jedno z ulubionych miejsc, w których zespół grał niejednokrotnie, a wręcz najczęściej. To także lokal, w którym wówczas 16-letni Jonathan Richman wiernie brał udział w każdym show i zaprzyjaźnił się z grupą. Richman, który nagrał później swój debiutancki album z udziałem Johna Cale’a w roli producenta, stworzył piosenkę o The Velvet Underground, którą można usłyszeć w tle filmu. "

Zaciekawieni? Wybierzcie się w podróż w czasie do szalonych lat 60. i obejrzyjcie poniższy film!

Setlista:

  1. „I’m Waiting For The Man”
  2. „Guess I’m Falling In Love”
  3. „Run Run Run”
  4. „Heroin”
  5. „Walk It & Talk It”
  6. „I Heard Her Call My Name”
  7. „Venus In Furs”
  8. „Sister Ray”
Magda Słomka
Tagi: Rock News The Velvet Underground