Kolejna ofiara Josha Homme’a na koncercie QOTSA. Zranił ochroniarza

Maciej Koprowicz
14.12.2017 11:56
Kolejna ofiara Josha Homme’a na koncercie QOTSA. Zranił ochroniarza Fot. Kevin Winter/AFP/EAST NEWS

Kopnięta w głowę fotografka to nie jedyna poszkodowana osoba na występie Queens Of The Stone Age 10 grudnia 2017.

O Queens Of The Stone Age ostatnio mówią wszyscy, i to nawet nie dlatego, że grupa ogłosiła swój koncert w Polsce w 2018 roku. Akurat takiego rozgłosu chyba zespół nigdy nie pragnął – jego lider, Josh Homme wywołał niebywały skandal na koncercie pod hasłem KROQ Acoustic Christmas 10 grudnia 2017 w Inglewood.

Frontman QOTSA tak wczuł się w grę, że zaczął kopać stojące przy brzegu sceny oświetlenie. Kopnął także fotografującą go z bliskiej odległości Chelsea Lauren w głowę. W efekcie profesjonalna fotografka zakończyła ten wieczór w szpitalu.

Homme przeprosił Lauren w filmiku, zamieszczonym na Facebooku zespołu dzień po incydencie.

Nie mam dla siebie żadnego wytłumaczenia. Byłem totalnym fiutem, naprawdę mi przykro i mam nadzieję, że z tobą wszystko w porządku.

Inny z fotografów obecnych na niesławnym koncercie, Jeff Kravitz ujawnił, że Chelsea nie była jedyną ofiarą skandalicznego zachowania Josha. Twierdzi, że kopnięte przez artystę światło uderzyło jednego z ochroniarzy i sugeruje, że widać ten moment na wideo Lauren.

Josh Homme z Queens of the Stone Age wysłał dwoje ludzi z fosy dla fotografów do punktu medycznego poprzedniego wieczoru. Jednym była fotograf Chelsea Lauren, która zamieściła wideo, na którym zostaje kopnięta w głowę – to szokujące, zwyczajna przemoc. Drugim poszkodowanym był ochroniarz, którego kopnięte światło uderzyło w tył głowy.

Kravitz surowo ocenia Josha – jeśli przeszkadzali mu fotografowie, mógł im to po prostu powiedzieć, a nie kopać.

Od lat jest dupkiem. Nie ma wytłumaczenia. Wcześniej w tym tygodniu robiłem zdjęcia Jane’s Addiction i Dave Navarro nie chciał, żebyśmy się kręcili przed jego nosem. Widziałem, jak zszedł z sceny i szeptał do technicznego. 30 sekund później koleś był w fosie, prosząc nas, żebyśmy się odsunęli. Nie trzeba kopać, wystarczy poprosić.

Fotograf skomentował także niezręczną wypowiedź Brandona Flowersa z The Killers, który podczas występu na KROQ Acoustic Christmas zapewnił, że na jego koncertach fotografowie mogą czuć się bezpieczni. Co ciekawe, zespół z Las Vegas pozwala na nich robić zdjęcia jedynie własnej ekipie fotografów.

Brandonie Flowers, słyszeliśmy, co mówiłeś o The Killers kochających fotografów. To ironia, że zabraniasz robić zdjęcia na swoich koncertach. Jedynym powodem, dla którego byłem bezpieczny w czasie twojego koncertu KROQ było to, że akurat jechałem do domu, kiedy byłeś na scenie.

Jak oceniacie zachowanie gwiazd na KROQ Acoustic Christmas?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.