20.03.2019 12:21

Kolejny festiwal muzyczny w Polsce odwołany. W Łodzi nie odbędzie się Domoffon z muzyką alternatywną

Laureat nagrody "Plastry Kultury" za Wydarzenie Muzyczne 2017 roku, festiwal Domoffon po raz kolejny się nie odbędzie. Wszystko przez brak funduszy.

Festiwal
foto: shutterstock.com

Festiwal Domoffon w Łodzi to inicjatywa spółdzielni "Ogniwo", która stworzyła w mieście święto muzyki niezależnej. Od 2015 roku w lato organizatorzy wykorzystywali część przestrzeni OFF Piotrkowskiej, gdzie pojawiały się  festiwalowe sceny, a na niej artyści szeroko pojętej muzyki alterantywnej. Na imprezie można było spotkać artystów takich jak np. postpunkowa grupa The Fall, której wokalista Mark E. Smith zmarł w styczniu 2018 roku. Podczas pierwszej edycji wydarzenia na scenie plenerowej wystąpił wkraczający właśnie do mainstreamu raper Taco Hemingway, czy zyskująca dziś na popularności formacja Syny. Festiwal obfitował również w brzmienia grup takich jak Ukryte Zalety Systemu czy Nagrobki

Koncert
Koncert
Przeczytaj także Kielce odwołały koncert rockowej grupy Hungarica. Wcześniej występ grupy anulowano też w Lublinie i Warszawie

Festiwal Domoffon 2019 w Łodzi odwołany

W roku 2018 organizatorzy imprezy poinformowali, że kolejna edycja wydarzenia się nie odbędzie. Opublikowali na Facebooku wpis, w którym wyjaśnili, że Łódzkie Centrum Wydarzeń nie zwiększyło dofinansowania festiwalu, co uniemożliwia jego organizacji. W rozmowie z Gazetą Wyborczą deklarowali, że władze zbyt długo zwlekały z decyzją, dlatego na szukanie nowych miejsc pozyskania funduszy było za późno. Jednak mimo to organizatorzy wyrazili nadzieję, że za rok impreza powróci w jeszcze atrakcyjniejszej formule.

Niestety 20 marca 2019 roku na fanpage'u Domoffonu pojawił się kolejny smutny wpis organizatorów. Okazało się, że również w tym roku festiwal się nie odbędzie. Tym razem wsparcia finansowego imprezie odmówił Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi. 

Zobacz też: >>Koncerty Philip H. Anselmo & The Illegals w Nowej Zelandii odwołane za rasizm<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News