19.04.2019 10:47

Kolejny koncert metalowy odwołany po interwencji władz kościelnych

Tym razem reprezentanci kościoła w Malezji doprowadzili do odwołania koncertu japońskiej grupy deathmetalowej Defiled, który miał odbyć się 21 kwietnia 2019 roku.

Defiled
foto: Facebook/Season of Mist

Wojna kościoła z metalem trwa, a w ostatnim czasie nawet przybrała na sile. Coraz częściej koncerty muzyki ekstremalnej są bojkotowane przez konserwatywne władze czy reprezentantów różnych wyznań. Jeden z radnych Opoczna starał się o odwołanie ostatniego koncertu Kata w mieście. Z kolei w Rosji powstała petycja, która ma na celu odwołanie tamtejszych koncertów Rammsteina. Władze kościoła w Malezji natomiast sprzeciwiły się występom blackmetalowców z Singapuru.

Koncert
Koncert
Przeczytaj także Odwołano koncert blackmetalowego zespołu z Singapuru. Kościół uznał, że to czciciele Szatana

Koncert deathmetalowego Defiled w Malezji odwołany

Jednak to nie koniec zmagań malezyjskiego kościoła. 21 kwietnia 2019 roku w Sibu miał odbyć się koncert "Rock in Sibu". W roli gwiazdy wieczoru na scenie miał pojawić się japoński zespół deathmetalowy Defiled. Niestety wydarzenie zostało odwołane przez lokalne władze chrześcijańskie. Organizatorzy imprezy opublikowali na Facebooku oświadczenie, w którym czytamy wypowiedź sekretarza generalnego Rady Kościołów w Malezji, ks. Dr Hermena Shastriego:

"

Rada Kościołów w Malezji prosi właściwe władze o wyjaśnienie podstaw udzielania zezwolenia takim zespołom promowania swojej muzyki. Są to formacje używające niezwykle obraźliwego i oczerniającego religię języka, który może zranić uczucia wierzących. Ich występ w Malezji będzie przez nas uznany za obrazę uczuć religijnych w kraju. "

Gitarzysta Defiled, Yusuke Sumita nie kryje smutku i rozczarowania taką postawą ze strony władz:

"

Jestem bardzo rozczarowany, że nadal istnieją ludzie, którzy wciąż kierują się stereotypami dotyczącymi muzyki metalowej oraz ich słuchaczy. Niektóre zespoły śpiewają o szatanie, ale trzeba pamiętać, że muzyka metalowa to tylko metafora. Większość metalowców to spokojni ludzie z otwartymi umysłami. Nikt nie ma zamiaru nikogo krzywdzić. Naprawdę mam nadzieję, że ludzie zaczną to rozumieć. "

Zobacz też:>>7 dobrych rzeczy, które heavy metal dał światu<<

Tagi: Rock News