03.04.2018 15:43

Kolejny kontrowersyjny plakat Behemotha zapowiada koncerty Merry Christless w 2018

Prowokacyjne materiały promocyjne to już tradycja Behemotha. Czy nowy plakat koncertowy zespołu także zwróci uwagę obrońców konserwatywnych wartości?

Kolejny kontrowersyjny plakat Behemotha zapowiada koncerty Merry Christless w 2018
foto: kadr z wideo

Zespół Behemoth, tak samo, jak jego lider, Adam „Nergal” Darski nigdy nie unikał kontrowersji. Nergal zarówno w swojej twórczości, jak i publicznych wypowiedziach często krytykuje chrześcijaństwo i Kościół katolicki, przez co naraził się już wielu osobom o poglądach konserwatywnych.

Wideo Nergala z okazji Dnia Kobiet, na którym pokazał rzeźbę w kształcie figury Jezusa na dildo, oburzyła internautów, a poseł Dominik Tarczyński złożył nawet zawiadomienie do prokuratury w sprawie obrazy uczuć religijnych. Przed sąd zaprowadziła lidera Behemotha także koszulka i plakat promujące trasę Behemotha, „Rzeczpospolita Niewierna”, zawierające grafikę z orłem z satanistycznymi symbolami. Nergalowi zarzuca się znieważenie godła Polski.

Lider gdańskiego zespołu nie zamierza jednak się ugiąć pod krytyką prawicowej opinii publicznej i dalej prowokuje. Trzy koncerty pod hasłem Merry Christless, jakie Behemoth zapowiedział na grudzień 2018, zapowiada grafika przedstawiające kontury granic Polski z wkomponowanym w nie odwróconym krzyżem. Tak zwany krzyż św. Piotra często kojarzony jest z symboliką satanistyczną jako odwrotność krzyża Chrystusa.

merry christless

Merry Christless 2018 - zagrają Behemoth i Imperator

Koncerty drugiej edycji imprezy Merry Christless odbędą się 14 grudnia 2018 w Progresji w Warszawie, 15 grudnia 2018 w klubie B90 w Gdańsku oraz 16 grudnia 2018 w klubie A2 we Wrocławiu. Pierwszymi potwierdzonymi artystami są Behemoth oraz kultowy zespół deathmetalowy, Imperator.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Behemoth Adam Nergal Darski