02.10.2014 14:45

Kolejny nieznany utwór Queen...

Co prawda Freddy Mercury nie żyje od 23 lat, jednak w archiwach nadal znajdują się niewydane dotąd utwory z jego udziałem. Nowa płyta zespołu Queen będzie zawierać trzy takie numery. Co z trasą koncertową i kto miałby na niej wystąpić?

Kolejny nieznany utwór Queen...
foto: facebook.com

Zespół ujawnił nową, spowolnioną wersję singla „Love Kills” nagranego przed śmiercią lidera. Piosenka pojawi się na najnowszym albumie „Queen Forever”.

Grupa zapowiedziała premierę płyty na 10 listopada 2014 r. Album będzie zawierać jeszcze dwa utwory z udziałem Freddiego Merkury’ego, które nie zostały nigdy oficjalnie wydane. Będzie to „Let Me In Your Heart Again”, napisany wspólnie z Giorgio Moroderem „Love Kills”, oraz pochodzący z okresu „Hot Space” (1982) kawałek „There Must Be More To Life Than This”, w którym Freddie śpiewa w duecie z Michaelem Jacksonem. To kolejny dowód na to, że śmierć nie stanowi przeszkody  w  wydawaniu nowych płyt. Posłuchajcie:

Na krążek „Queen Forever” trafią też zremasterowane piosenki zespołu, które panowie nagrali  głównie w latach 80. oraz ulubione kompozycje fanów. Album ukaże się w dwóch wersjach: jednopłytowej oraz rozszerzonej -  dwupłytowej.

Brian May, współzałożyciel grupy, powiedział:

"

Większość utworów pochodzi z lat 80., kiedy działaliśmy na pełnych obrotach, więc jest to dość emocjonalne. To wielkie, wielkie ballady i wielki, wielki epicki dźwięk. "

Co z koncertami promującymi krążek?

Queen przygotowuje się do rozpoczęcia europejskiej trasy koncertowej z udziałem amerykańskiego wokalisty – Adama Lamberta. Jej początek zaplanowano na styczeń 2015 r. Artysta, który w maju 2009 roku zdobył drugie miejsce w ósmej edycji „American Idol”, połączy siły z legendarnym zespołem na siedmiu koncertach w Wielkiej Brytanii.

May zachęca:

"

Nasza scenografia jest bardzo interesująca. Ma imponujące rozmiary i jest odważna. Zrobimy to na maxa. "

Obejrzyj trailer – Zapowiedź trasy:

Koncerty w styczniu 2015:

13.01 Newcastle - Arena
14.01 Glasgow - Hydro
17.01 Londyn - O2 Arena
20.01 Leeds - Arena
21.01 Manchester - Arena
23.01 Birmingham- NIA
24.01 Nottingham - Arena

Ostatni studyjny album, nad którym zespół Queen rozpoczął pracę jeszcze za życia Freddiego Mercury’ego, zamyka „Made In Heaven”. Jego premiera odbyła się w listopadzie 1995 roku.

Magda Słomka
Tagi: Queen Rock News