17.06.2019 12:30

Kolejny rozłam TSA, grupa podzieliła się na dwa składy. Mamy komentarz zespołu

Grupa TSA podzieliła się na dwa osobne składy: Michalski, Niekrasz i Kapłon vs Bereźnicki, Herbata, Nowak, Kudłaty i Djatri. 

Andrzej Nowak
foto: Tadeusz Wypych/REPORTER

Grupa TSA to jeden z pierwszych polskich zespołów grających cięższą odmianę rocka. Formacja powstała w 1979 roku z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza Zatwarnickiego. Zespół wraz z Katem i Turbo tworzył tzw. Wielką Trójkę polskiego heavy metalu. Do 1989 roku muzycy działali w klasycznym składzie. Pierwsze konflikty w grupie zaczęły się zaledwie 4 lata od powstania zespołu. Poważniejszy spór z prawami autorskimi w tle wybuchł z kolei na początku lat 90.

Wówczas zespół podzielił się na dwa składy, TSA - Nowaka i Piekarczyka oraz TSA Evolution - Machela oraz Nekrasza. Po dwóch latach obie formacje zakończyły działalność. Zespół reaktywował się w 2004 roku, co zaowocowało albumem "Proceder". Od 2001 roku przez kolejne 17 lat, TSA znowu koncertował w klasycznym składzie. W 2018 roku muzycy ogłosili, że grupę opuszcza wieloletni wokalista formacji, Marek Piekarczyk, który został jurorem w programie The Voice of Poland.

TSA: Zespół rozstał się z Andrzejem Nowakiem i Stefanem Machelem

Wszystko wskazuje na to, że w zespole TSA doszło do kolejnego rozłamu. Grupa ogłosiła na Facebooku, że rozstaje się z Andrzejem Nowakiem i Stefanem Machelem, aby wrócić do regularnego nagrywania i koncertowania.

Batushka
Batushka
Przeczytaj także Sąd w Białymstoku wydał nowe postanowienie w sprawie Batushki

Na post zareagował wspomniany Andrzej Nowak, który udostępnił identyczną treść wiadomości skierowaną do fanów. Muzyk jedynie podmienił w niej nazwiska. Nie wiemy, co dalej z grupą TSA. Nastąpi walka o prawa do używania nazwy? Zespół będzie funkcjonował w dwóch składach jak obecnie Batushka? Tak czy siak, od nas +1000 dla Pana Nowaka za facebookowy trolling.

Po tym jak media opublikowały informację na temat rozłamu grupy, na Facebooku TSA Michalski Niekrasz Kapłon pojawiło się krótkie sprostowanie. Muzycy podkreślają, że formacja nie rozstała się z żadnym z muzyków, tylko zaczyna działalność w dwóch osobnych składach ze względu na zbyt długi brak aktywności. Winą za taki stan rzeczy, artyści obwiniają Andrzeja Nowaka.

Zobacz też: TSA, Corruption oraz 4 Szmery w Krakowie [GALERIA]

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News TSA