04.03.2019 11:57

Kombii i Varius Manx nie zagrali w USA, bo nie dostali wiz

Polskie zespoły miały zagrać koncert dla Polonii w USA na imprezie pod hasłem "Kocham polską muzykę". Niestety muzycy nie mogli przekroczyć granicy.

Kombii
foto: Wojciech Strozyk/REPORTER

Problem przekraczania granicy Stanów Zjednoczonych to także kłopot, z którym mierzą się polscy artyści. Ze względu na brak wiz, grupy Varius Manx i Kombii musiały odwołać swoje koncerty w USA. Chociaż organizatorzy wydarzeń zapewnili, że koncerty odbędą się w późniejszych terminach, muzycy oskarżają ich o nieodpowiednie dopełnienie formalności. 

Kombii i Varius Manx nie zagrali w USA, nie dostali wiz

Jak donosi onet.pl, Varius Manx z Kasią Stankiewicz miał pojawić się w Stanach Zjednoczonych na koncertach w Chicago i Nowym Yorku. Niestety artyści byli zmuszeni przekazać fanom, że imprezy się nie odbędą. Wokalistka z żalem poinformowała na Instagramie, że formacja po raz kolejny nie otrzymała wiz. 

"

Jeżeli Drodzy Państwo kupili bilety na nasze koncerty, to się nie spotkamy, gdyż zespół muzyczny o nazwie Varius Manx znów nie dostał wiz. "

Ich pierwszy raz. Telewizyjne debiuty słynnych wykonawców rockowych
Ich pierwszy raz. Telewizyjne debiuty słynnych wykonawców rockowych
Przeczytaj także Ich pierwszy raz. Telewizyjne debiuty słynnych wykonawców rockowych

Podobne trudności spotkały grupę Kombii, która oskarża winą za sytuację organizatora:

"

Pomimo dużego zainteresowania występami zespołu Kombii grupa nie poleci na koncerty do NY i Chicago, które miały się odbyć 1 i 2 marca br. Część ekipy nie otrzymała wiz, a powodem są braki formalne leżące po stronie Organizatora. Niebawem poinformujemy Was o nowych datach koncertów. "

Organizatorzy tłumaczą się na stronie wydarzenia, że będą starali się zorganizować koncert w innym terminie. A niepowodzenie wydarzenia pod hasłem "Kocham polską muzykę" nie jest ich winą. 

Zobacz też: >>Najlepsze rockowe występy w polskim The Voice Kids<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News