Komentarze fanów Toola wymknęły się spod kontroli. Liderowi grupy grożono śmiercią

16.08.2019 13:27
Komentarze fanów Toola wymknęły się spod kontroli. Liderowi grupy grożono śmiercią Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Perkusista Tool, Danny Carey wyjawił w jednym z ostatnich wywiadów z jaką presją musi zmagać się lider formacji. Wokaliście zespołu grożono nawet śmiercią.

Apetyt na nową płytę Toola przez 13 lat urósł do granic możliwości. Biorąc pod uwagę, ile mówi się o premierze "Fear Inoculum" można mieć wrażenie, że na krążek czeka cały świat. Kiedy tak wiele osób interesuje się twórczością danego muzyka musi być to dla niego niezwykle przyjemne. Jednak popularność i uznanie tłumu ma często także tę ciemną stronę, o której mówi się znacznie rzadziej. 

Liderowi Tool grożono śmiercią z powodu "Fear Inoculum"

Najnowszy singiel Tool bije rekordy popularności, a grupa po latach zawładnęła listami Billboardu. I chociaż gitarzysta formacji, Adam Jones przyznał, że niekoniecznie odczuwał presję związaną z nagrywaniem nowego albumu, zupełnie inaczej było w przypadku lidera grupy - Maynarda Jamesa Keenana.

Przeczytaj także

Danny Carey, perkusista Toola ujawnił w jednym z ostatnich wywiadów dla "Metal Hammer", że reakcje fanów na brak świeżego materiału wymknęły się spod kontroli. Przyznał też, że osobą, która najbardziej na tym ucierpiała był właśnie wokalista zespołu.

Żal mi go. Powiedział mi kiedyś, że dostaje nawet groźby śmierci od tych idiotów. Po prostu oni nie mają pojęcia, jaka jest etyka tej pracy. Nasza twórczość nie spada z nieba. Nie ma innej kapeli, która brzmiałaby jak Tool. Dostajesz od nas to, czego potrzebujesz. Nagrywanie i tworzenie to nie jest łatwy proces.

Również basista grupy, Justin Chancellor przyznał, że był już sfrustrowany stanem rzeczy.

Czasami myślałem, że już prawie to mamy. Napisaliśmy album, mieliśmy fajne piosenki, a potem wyrzucaliśmy wszsytko i zaczynaliśmy od nowa. To było druzgocące.

Premiera płyty "Fear Inoculum" została zaplanowana na 30 sierpnia 2019 roku.

Zobacz też: Tool wyda niecodzienną wersję nowej płyty. Dołączy do CD między innymi ekran HD i głośnik

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.