16.08.2019 13:27

Komentarze fanów Toola wymknęły się spod kontroli. Liderowi grupy grożono śmiercią

Perkusista Tool, Danny Carey wyjawił w jednym z ostatnich wywiadów z jaką presją musi zmagać się lider formacji. Wokaliście zespołu grożono nawet śmiercią.

Tool
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Apetyt na nową płytę Toola przez 13 lat urósł do granic możliwości. Biorąc pod uwagę, ile mówi się o premierze "Fear Inoculum" można mieć wrażenie, że na krążek czeka cały świat. Kiedy tak wiele osób interesuje się twórczością danego muzyka musi być to dla niego niezwykle przyjemne. Jednak popularność i uznanie tłumu ma często także tę ciemną stronę, o której mówi się znacznie rzadziej. 

Liderowi Tool grożono śmiercią z powodu "Fear Inoculum"

Najnowszy singiel Tool bije rekordy popularności, a grupa po latach zawładnęła listami Billboardu. I chociaż gitarzysta formacji, Adam Jones przyznał, że niekoniecznie odczuwał presję związaną z nagrywaniem nowego albumu, zupełnie inaczej było w przypadku lidera grupy - Maynarda Jamesa Keenana.

Tool
Tool
Przeczytaj także Tool ujawnił tracklistę "Fear Inoculum". W wersji cyfrowej pojawią się 3 dodatkowe utwory

Danny Carey, perkusista Toola ujawnił w jednym z ostatnich wywiadów dla "Metal Hammer", że reakcje fanów na brak świeżego materiału wymknęły się spod kontroli. Przyznał też, że osobą, która najbardziej na tym ucierpiała był właśnie wokalista zespołu.

"

Żal mi go. Powiedział mi kiedyś, że dostaje nawet groźby śmierci od tych idiotów. Po prostu oni nie mają pojęcia, jaka jest etyka tej pracy. Nasza twórczość nie spada z nieba. Nie ma innej kapeli, która brzmiałaby jak Tool. Dostajesz od nas to, czego potrzebujesz. Nagrywanie i tworzenie to nie jest łatwy proces. "

Również basista grupy, Justin Chancellor przyznał, że był już sfrustrowany stanem rzeczy.

"

Czasami myślałem, że już prawie to mamy. Napisaliśmy album, mieliśmy fajne piosenki, a potem wyrzucaliśmy wszsytko i zaczynaliśmy od nowa. To było druzgocące. "

Premiera płyty "Fear Inoculum" została zaplanowana na 30 sierpnia 2019 roku.

Zobacz też: Tool wyda niecodzienną wersję nowej płyty. Dołączy do CD między innymi ekran HD i głośnik

Tagi: Rock News Tool