03.07.2015 12:39

Komiks o Acid Drinkers - „Raport o stanie umysłu”

Mieliście okazję zobaczyć rysunkowe wersje Titusa, Ślimaka, Litzy i Popcorna? Jeśli nie, to teraz możecie nadrobić zaległości!

Komiks o Acid Drinkers - „Raport o stanie umysłu”
foto: materiały prasowe

To coś specjalnego dla fanów komiksów i rocka. Michał Klimczyk, znany szerzej jako Ridoo, opublikował właśnie obrazkową historyjkę o jednym z najważniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej. Komiks „Akt VIII - Raport o Stanie Umysłu” to między innymi historia o... nurkowaniu do talerza ziemniaków. Brzmi ciekawie? Sprawdźcie!

Przed opublikowaniem „Akt VIII - Raport o Stanie Umysłu” Ridoo wydał siedem innych komiksów o Acid Drinkers. Opowiadają one historię zespołu od jego powstania do wydania ostatniej płyty.

  • „Akt I - Narodziny Kwasu”
  • „Akt II - Czy jesteś buntownikiem?”
  • „Akt III - Brudne Pieniądze, Brudne Sztuczki”
  • „Akt IV - Strip Tease”
  • „Akt V - Vile Vicious Vision”
  • „Akt VI - Fishdick”
  • „Akt VII - Infernal Connection”

Ta totalnie odjechana podróż dotyczy oczywiście płyty Acid Drinkers „The State Of Mind Report”. Dodajmy, że Michał „Ridoo” Klimczyk ma na swoim koncie także między innymi komiks o panach z Soulfly.

foto: Facebook.com/ Ridoo

Rysownik pochodzi z Krakowa. Michał Klimczyk ukończył kierunek Design and Digital Art na Uniwersytecie Napier w Edynburgu. Tworzy i mieszka w Glasgow. Poza komiksami artysta zajmuje się także między innymi animowanym wideo.

Przypomnijmy, że komiksów o rockowych kapelach jest więcej. Swojej rysunkowej biografii doczekał się też między innymi lider Black Sabbath, Ozzy Osbourne. W sieci możemy śledzić także komiksowe perypetie autora słynnego kawałka „Poison”, Alice'a Coopera albo futurystyczną historię o nazwie „Travel To Hong Kong With Blur”. Nie możemy zapomnieć też o komiksie, który podczas jednej z tras koncertowych wprowadził do sprzedaży zespół Pink Floyd.

Jak widać, obrazkowe historie o zespołach są całkiem popularne. Nie inaczej sprawa ma się na naszym rodzimym podwórku.

Jak Wam się podoba narysowana jego kreską historia Acid Drinkers?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Duperele Acid Drinkers