Komiks o Acid Drinkers - „Raport o stanie umysłu”

Małgorzata Wierzejewska
03.07.2015 12:39
Komiks o Acid Drinkers - „Raport o stanie umysłu” Fot. materiały prasowe

Mieliście okazję zobaczyć rysunkowe wersje Titusa, Ślimaka, Litzy i Popcorna? Jeśli nie, to teraz możecie nadrobić zaległości!

To coś specjalnego dla fanów komiksów i rocka. Michał Klimczyk, znany szerzej jako Ridoo, opublikował właśnie obrazkową historyjkę o jednym z najważniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej. Komiks „Akt VIII - Raport o Stanie Umysłu” to między innymi historia o... nurkowaniu do talerza ziemniaków. Brzmi ciekawie? Sprawdźcie!

Przed opublikowaniem „Akt VIII - Raport o Stanie Umysłu” Ridoo wydał siedem innych komiksów o Acid Drinkers. Opowiadają one historię zespołu od jego powstania do wydania ostatniej płyty.

  • „Akt I - Narodziny Kwasu”
  • „Akt II - Czy jesteś buntownikiem?”
  • „Akt III - Brudne Pieniądze, Brudne Sztuczki”
  • „Akt IV - Strip Tease”
  • „Akt V - Vile Vicious Vision”
  • „Akt VI - Fishdick”
  • „Akt VII - Infernal Connection”

Ta totalnie odjechana podróż dotyczy oczywiście płyty Acid Drinkers „The State Of Mind Report”. Dodajmy, że Michał „Ridoo” Klimczyk ma na swoim koncie także między innymi komiks o panach z Soulfly.

foto: Facebook.com/ Ridoo Fot. foto: Facebook.com/ Ridoo

Rysownik pochodzi z Krakowa. Michał Klimczyk ukończył kierunek Design and Digital Art na Uniwersytecie Napier w Edynburgu. Tworzy i mieszka w Glasgow. Poza komiksami artysta zajmuje się także między innymi animowanym wideo.

Przypomnijmy, że komiksów o rockowych kapelach jest więcej. Swojej rysunkowej biografii doczekał się też między innymi lider Black Sabbath, Ozzy Osbourne. W sieci możemy śledzić także komiksowe perypetie autora słynnego kawałka „Poison”, Alice'a Coopera albo futurystyczną historię o nazwie „Travel To Hong Kong With Blur”. Nie możemy zapomnieć też o komiksie, który podczas jednej z tras koncertowych wprowadził do sprzedaży zespół Pink Floyd.

Jak widać, obrazkowe historie o zespołach są całkiem popularne. Nie inaczej sprawa ma się na naszym rodzimym podwórku.

Jak Wam się podoba narysowana jego kreską historia Acid Drinkers?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.