16.08.2017 10:13

Koncert Breaking Benjamin we Wrocławiu odwołany

19 sierpnia 2017 we wrocławskim Centrum Koncertowym A2 miał odbyć się koncert zespołu Breaking Benjamin. Niestety, wydarzenie zostało odwołane. 

Koncert Breaking Benjamin we Wrocławiu odwołany
foto: kadr z wideo

Pierwotnie amerykańska grupa miała wystąpić tego dnia na festiwalu Capital Of Rock. Impreza, której gwiazdami mieli być także The Prodigy i Wolfmother, została odwołana. Koncert Breaking Benjamin został więc przeniesiony do Centrum Koncertowego A2 we Wrocławiu.

Jednak pierwszy polski występ zespołu nie odbędzie się także w tym miejscu. Poinformowali o tym sami artyści na swoim facebookowym profilu. Pisali o „okolicznościach, na które nie mieli wpływu”. Do opublikowanej przez zespół informacji ustosunkował się organizator imprezy, Go Ahead. Firma podkreśliła, że powodem odwołania występu Breaking Benjamin nie jest słaba sprzedaż wejściówek.

Bilety można zwracać w miejscu zakupu. Nie ma informacji, czy zespół wystąpi w innym terminie.

Breaking Benjamin powstał w 1998. Wykonuje muzykę z pogranicza postgrunge’u i metalu. Grupa ma w dorobku pięć albumów studyjnych, najnowszy z nich, „Dark Before Dawn” ukazał się w 2015 roku. Największymi hitami zespołu są „The Diary Of Jane” i „I Will Not Bow”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Breaking Benjamin