Koncert Franka Zappy sprzed 42 lat trafi na DVD

Robert Skowronski
11.09.2015 13:55
Koncert Franka Zappy sprzed 42 lat trafi na DVD Fot. kadr z wideo

Już 42 lata temu Frank Zappa i jego zespół zagrał w Roxy Theatre trzy koncerty. W końcu powstanie film dokumentujący to wydarzenie o nazwie „Roxy: The Movie”. Zobaczcie trailer.

Klub w Hollywood był w stanie pomieścić zaledwie 500 osób. Każdej z nocy 8, 9 i 10 grudnia 1973 udało się go szczelnie wypełnić fanami, którzy przybyli na występ Frank Zappa and the Mothers. Wówczas na scenie pojawili się m.in. George Duke na klawiszach, Tom Fowler na basie i Ruth Underwood obsługująca instrumenty perkusyjne. Część zarejestrowanego materiału ukazała się już wcześniej na koncertowym wydawnictwie „Roxy & Elsewhere” oraz na pierwszej i trzeciej części składanki „You Can't Do That on Stage Anymore”.

„Roxy: The Movie” trafi na DVD i Blu-ray 30 października 2015 roku, zobaczcie zwiastun filmu:

To pierwszy raz kiedy zapis z Roxy Theatre trafi w ręce fanów w całości, wcześniej znane były jedynie fragmenty występu Franka Zappy:

Syn legendarnego muzyka, Ahmet, opowiada o trudzie wydania „Roxy: The Movie”, o co zabiegał wraz ze swoja matką (Gail) i Jeffem Steinem:

Jestem bardziej niż wstrząśnięty tym, że film w końcu stanie się ogólnie dostępny. Wprowadzenie tego w życie wymagało nieludzkiego wysiłku. Było potrzebnych mnóstwo miłości, czasu, energii i poświęcenia uwagi szczegółom. Ten film jest świetny - myślę, że zarówno starzy, jak i nowi fani się z tym zgodzą.

To nie jedyny film związany z Frankiem Zappą, który ma trafić do dystrybucji. Alex Winter przygotowuje właśnie dokument poświęcony życiu muzyka. Reżyser otrzymał zielone światło od rodziny Zappy. W fazie produkcji jest także obraz o innej muzycznej legendzie, o Sydzie Barrettcie z Pink Floyd.

Przedstawiamy Wam spis utworów z „Roxy: The Movie” i okładkę wydawnictwa.

frankroxy

Tracklista:

 1. Cosmik Debris
 2. Penguin in Bondage
 3. T'Mershi Duween
 4. Dog/Meat
 5. RDNZL
 6. Inca Roads
 7. Echidna's Arf (Of You)
 8. Don't You Ever Wash That Thing?
 9. Cheepnis-Percussion
 10. Cheepnis
 11. I'm the Slime
 12. Big Swifty
 13. Be-Bop Tango (Of the Old Jazzmen's Church)

Czekacie na „Roxy: The Movie”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.