Koncert Harry'ego Stylesa odwołany z powodu strzelaniny. Są ofiary śmiertelne

04.07.2022 11:16
Harry Styles Fot. Ian West/Press Association/East News

3 lipca 2022 w Kopenhadze doszło do strzelaniny. Z powodu tragedii odwołano koncert Harry'ego Stylesa.

Jak podaje PAP, w niedzielnej strzelaninie w centrum handlowym Fields w Kopenhadze śmierć poniosły trzy osoby - jedną z ofiar śmiertelnych jest mężczyzna po czterdziestce, a dwie pozostałe to młodzi ludzie. Trzy osoby są w stanie krytycznym, jest wielu rannych. Z powodu tej tragedii odwołano koncert Harry'ego Stylesa.

Polecamy

Koncert Harry'ego Stylesa odwołany z powodu strzelaniny. Są ofiary śmiertelne

W związku ze strzelaniną w pobliżu centrum handlowego zatrzymano 22-letniego rodowitego Duńczyka. Policja jest pewna, że jest on sprawcą, zostanie przesłuchany pod zarzutem zabójstwa.

Policja uważa, że napastnik działał w pojedynkę, mimo to w Kopenhadze wciąż trwa zakrojona na szeroką skalę akcja policji oraz wojska. Wstrzymano ruch pobliskiego metra, a także odwołano koncert brytyjskiego piosenkarza Harry'ego Stylesa, który miał się odbyć w niedzielę wieczorem w pobliżu centrum handlowego, gdzie doszło do tragedii. Artysta promuje właśnie swój najnowszy album "Harry's House", który ukazał się 20 maja 2022. W ramach tej trasy wokalista wystąpi 16 lipca 2022 w Krakowie.

Jak podaje PAP, szef policji w Kopenhadze, inspektor Sorena Thomassena, uważa, że sprawca strzelaniny miał przy sobie karabin oraz amunicję, nie wyklucza się, że w użyciu mogła być również inna broń. Zatrzymany był wcześniej znany policji za drobne wykroczenia. Wciąż nieznany jest motyw strzelaniny, nie wyklucza się aktu terrorystycznego.

Według duńskiej gazety "Jyllands-Posten" częścią śledztwa w sprawie strzelaniny są cztery filmy, opublikowane w serwisie YouTube, na którym młody Duńczyk pozuje z karabinem oraz pistoletem. Materiał nie jest już dostępny w Internecie. Z kolei duński tabloid "B.T." podał, że w mediach społecznościowych mężczyzna pisał: "kwetiapina (lek stosowany w psychiatrii) nie działa".

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.