21.11.2014 13:56

Koncert McCartneya w kieszeni

Narzekasz, że w Twoim mieście nie ma koncertów? Są bliżej niż Ci się wydaje, masz je w zasięgu ręki! Z pomocą przyjdzie Ci pewna aplikacja…

Koncert McCartneya w kieszeni
foto: play.google.com

Jest piątkowy wieczór, jesteś zmęczony po całym tygodniu pracy i chętnie byś się wyluzował. Tylko jak? Przecież nic się nie dzieje!

Na szczęście ktoś o Tobie pomyślał i stworzył aplikację na telefon nazwaną Jaunt Inc., dzięki której po raz pierwszy możesz obejrzeć fragment koncertu nagranego w 3D. I to nie byle jakiego, bo pierwszym rejestrowanym w taki sposób show był sierpniowy występ Paula McCartneya w Candlestick Park w San Francisco (tam The Beatles w 1966 roku zagrał publicznie po raz ostatni). Firma Jaunt odpowiedzialna za całe przedsięwzięcie udostępniła do obejrzenia fragment z utworem „Live and Let Die”, a sami autorzy programu obiecują niesamowite wrażenia.

"

Dzięki aplikacji poczujesz się, jakbyś był w tłumie widzów, na scenie, za kulisami, a nawet tuż przy boku Paula, kiedy gra. "

Aby nagrać koncert artysty, twórcy użyli szeregu najnowszych technologii. Urządzenie daje kontrolę nad punktem widzenia - cały koncert można obejrzeć na przykład z perspektywy perkusisty. Najważniejszą rolę odegrała tu stereoskopowa kamera 3D rejestrująca obraz w 360-stopniowej sferze. Oto ona!

kamera
"

Widzowie doświadczą zupełnie innego poziomu zanurzenia w obrazie. Otrzymają całkowitą wolność, dzięki możliwości patrzenia w dowolnym kierunku i będą mogli przeżyć każdy moment mocniej, dzięki obrazowi 3D oraz wielokierunkowemu dźwiękowi. "

To wszystko oznacza, że aplikacja jako pierwsza upubliczniła treści, które można nazwać wirtualną rzeczywistością. Firma planuje rozszerzyć dostęp do koncertów, filmów i wydarzeń sportowych. Jens Christensen, dyrektor generalny Jount, przewiduje rewolucję:

"

Tworzymy zupełnie nowe medium dla przemysłu rozrywkowego. "

Klip jest dostępny w Google Play dla użytkowników systemu Android i Google Cardboard.

Magda Słomka
Tagi: Duperele Paul McCartney